E-Ticaretin Faydaları nelerdir kısaca

'Etüt Merkezi' forumunda Esra Öztürk tarafından 26 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. E-Ticaretin Faydaları nelerdir kısaca

Elektronik ortamda hizmet veya ürün alma işlemini çoğumuz yapmışızdır. Bilgisayarın karşında oturduğumuzda sanal mağazaları dolaşmak ayrı bir zevklidir. Alış veriş yapmasak bile fikir edinirim diyerek benimde günde bir kere uğradığım mağazalardır bunlar. Belirli bir ürünü veya hizmeti yorulmadan ayağıma kadar getiren sanal mağazalar benim zamanımdan da çalmamaktadır. Ben mağazalarda gezip, bir kıyafeti giy çıkar yapmaktan çok hoşlanmıyorum. Çalışan bir kadın olduğum için alış-verişte geçen zamanın tatilimden yediğini düşünüyorum. Ama mesai saatleri içinde sanal bir mağazaya girip, ürünlerini inceleyip, hoşuma gidenleri sipariş edebiliyorum. Bugüne kadar yapmış olduğum alış-verişlerde de hiç sorun yaşamamış olmam beni bu alış verişten vazgeçirmedi. Son zamanlarda popüler bir alış-veriş şekli oldu. Kadınlar kadar erkeklerde merak sarmaya başladı. Artık erkeklerde sanal mağazalarda kendilerine saat, cüzdan, kemer, arabaları için aksesuar almaya başladıklarını biliyorum. Parasını verip ürün alanlar tarafından bakacak olursam E-ticaret benim için çok güzel bir uygulama. Genellikle bir kadın olarak kıyafetleri inceleyip, beğendiklerimi alıyorum. İster kapıdan ödeme olsun, ister kredi kartıyla ödeme olsun firma bana bu seçeneği sunuyor. Ödeme şeklini de kendim belirlediğim için sorun yaşamıyorum. Ürün kaç günde elime geçer dedilerse gerçekten de dedikleri zamanda ürün elime geçti. Ürün de bir problem yaşadığımda ise firma ürünü tekrardan alıp, bana yenisini gönderdi. Fazladan bir ücret istemeden. Zamanımın çok kıymetli olduğunu biliyorum. Ayaklarıma kara su inerdi alış veriş yapacağım diye. E-ticaret döneminin aktif hale gelmesi ve güvenilir olması nedeniyle tatil günlerinde kendime zaman ayırabiliyorum.