E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

'Teknik Yardım' forumunda Wish tarafından 2 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. e okul veli bilgilendirme sistemi not bilgisi

Veliler ve sevgili öğrenciler şimdi not bilgilerinizi almak çok kolay biliyorsunuz. e okul sayfasına giderek sizlerde not bilgilerinizi bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

e okul veli bilgilendirme sistemi not bilgisi alabilmeniz için aşağıdaki linke tıklayınız

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

2. Velilere Örnek Olsun

Benim çocuğum 2011~2012 öğretim yılında 10.sınıfta idi. Bu dönem, 10.sınıftan 6 dersi zayıftı, fakat ortalama yükseltme sınavlarında 2'sini verdi. 10. sınıftan sorumlu olduğu derslerinden geriye kaldı 4 sorumlu ders. 2011~2012 ağırlıklı ortalaması 46,5. Yıl Sonu Başarı Notu 2,24. Eğer Yıl sonu başarı notu 2,5 olsa idi ve toplamda sorumlu olduğu ders sayısı 5 olsa idi, bir üst sınıfa yani 11. sınıfa geçecekti. 9 sınıfından gelen 3 sorumlu dersi olduğundan toplamda 5'ten fazla sorumlu dersi olduğu için bu sene sınıfta kaldı. Sene içerisinde bir önceki sınıfının sınavlarına da girmemişti, neden? Çünkü zannediyordu ki 9. sınıftan gelen 3 sorumlu dersi, nasıl olsa lisenin sonuna kadar verebilirdi. Ne kadar yanılmış ve yanılmışız. Örnek olması için Kıymetli Velilerin bilgilerine arz ederim.