E-nabız uygulaması nasıl şifre alınır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  E-nabız uygulaması nasıl şifre alınır

  [​IMG]


  Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen E Nabız sistemi ile her türlü sağlık kaydınıza ulaşabileceksiniz. Bu yazımızda sizlere E Nabız nedir, E Nabız ne işe yarar ve E Nabız uygulaması için nasıl şifre alınır bunları açıklamaya çalışacağız.

  İlk Olarak E-Nabız Nedir? sorusunun cevabını verelim. E Nabız şahsınıza ait tüm sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, tıbbi geçmişinize kolayca ulaşabileceğiniz bir sistem bütünüdür. E Nabız sayesinde belli bir tarihten sonra gittiğiniz hastaneleri, aldığınız randevuları, reçetelerinizi, tahlil sonuçlarınızı, radyoloji görüntülerini ve raporlarınızı görüntüleyebileceksiniz.

  E Nabız sisteminin ne işe yaradığını yukarıda açıklamış olduk. Şimdi E Nabız uygulaması için nasıl şifre alacaksınız bu konuya değinelim.

  E-nabız uygulaması nasıl şifre alınır
  E nabız sistemine girebilmenin iki farklı yolu var. Birincisi e-devlet şifresi ile ikincisi ise mobil imza ile e nabız sistemine giriş yapabilirsiniz. Eğer henüz e-devlet şifreniz yoksa o zaman aile hekiminden alacağınız geçici şifre ile e-nabız sistemini kullanabilirsiniz. https://enabiz.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra TC numaranız ve e-Nabız şifreniz ile direk sisteme giriş yapabilirsiniz. Ya da aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi e-devlet ile giriş ya da aile hekimi girişini kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  E-nabız uygulaması
  Eğer e-devlet resmi internet sitesi üzerinden e-nabız sistemine giriş yapmak istiyorsanız o zaman BURAYA tıklayın. Açılan sayfaya TC kimlik no ve e-devlet şifresi ile giriş yapın. Arama kısmına Sağlık Bakanlığı yazarak Sağlık Bakanlığı bölümüne geçiş yapın. Açılan sayfada e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemini seçin. Burada size e-Nabız Uygulama şifresi verilecektir. Size verilen bu şifreyi kaydedin çünkü hem bilgisayarınızdan hem de mobil cihazınıza indirdiğiniz uygulamada artık size verilen bu şifre ile e-Nabız kişisel Sağlık Sistemini kullanacaksınız.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- nabız uygulaması nasıl Forum Tarih
Egzersiz, nabız ve soluk alıp verme arasında nasıl bir ilişki vardır? Güncel Bilgiler 3 Şubat 2016
Bir yetişkinde nabız kaç olmalıdır Okulistik 27 Şubat 2014
Yetişkin bir insanda nabız sayısı kaçtır Okulistik 25 Ocak 2014
Yaşa Göre Nabız Kaç Olmalı Sağlık Rehberi 13 Mayıs 2012