E Bordro Personel

'Teknik Yardım' forumunda Wish tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Kamu Çalışanları Maaş Sorgulama
    Personel E Bordro Çıkartma
    Personel Mebsis Numarası
    Personel Memuriyer Sicil No

Çalışan veya Emekli Kamu Personeli e bordro sistemi sayesinde maaşlarını sorgulayabilmekte.Maaşınızın ne kadar olduğunu, bankadan hesabınıza yatırılan maaşınızla aynı olup olmadığını karşılaştırmak için Muhasebat Genel Müdürlüğünün sitesinde Yer alan T.C. Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü E-bordro bölümüne tıklayarak çıkan panele Kimlik numaranızı, memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı girip bordonuzu görebilirsiniz.

Bordronuz İle Ekstrenizdeki Maaş Birbirine Eşit Olmalıdır.

Bordonuzda ki rakam banka hesabınıza yatması gereken miktardır. Bordonuzdaki miktar ile banka ekstrenize ayın 15 inde aktarılan miktarın birbirine eşit olması gerekmektedir. Eğer bu miktar birbirine eşit değilse maaşınızdan sizin izniniz olmadan kesinti yapılmaktadır. Ayrıca sizin izniniz olsa dahi mutemetlik ve benzeri hiçbir kesinti yapılamaz.

Sistemden maaşını görmek isteyen personelin karşılaştığı en büyük sorun memuriyet sicil numarası olmuştur.

l Sicil Yerine Mebsis Numarası da Girilmiş Olabilir.

Memuriyet sicil numarası kısmına 4 rakamlı il sicil numarasının girilmesi gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bazı okul ve kurumlarda Memuriyet Sicil No alanına il sicil yerine mebsis numarası girildiği tespit edilmiştir. Ayrıca nakil gelen personelin geldiği ildeki sicil numarası da sistemde kayıtlı olabilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı kimliklerinin üzerinde bulunan sicil numaraları da kayıtlı olabilmektedir. Personel ilk önce bu ihtimalleri değerlendirerek sisteme girmeyi denemelidir.

Yukarıda bahsettiğimiz numaralardan herhangi birisiyle sisteme giremeyen personelin kendi kurum mutemetlerine müracaat ederek memuriyet sicil numaralarını öğrenmeleri gerekmektedir. En iyisi personelin mebsis numarasını memuriyet sicil numarası olarak sistem kayıt ettirmesidir.