Düşünce gücüyle kilo vermenin ipuçları nelerdir

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Burcu tarafından 21 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Dakikada beyninizden onlarca farklı düşüncenin geçtiğini biliyor musunuz? Eğer bir saniye durup, bu istemsiz “düşünceleri” yakalayabilecek olsaydınız, içerisinde kaç tane ” canım çikolata istiyor ama çok kalorili yememeliyim, şu tatlıyı yemeseydim en sevdiğim iç çamaşırı nın içinde çok daha hoş gözükecektim çok kiloluyum, zayıflamak çok zor, diyet yapmaktan nefret ediyorum ” gibi düşünceler geçtiğini yakalayabilir miydiniz?

Beyninizden geçen her düşünce , realitenizi yaratıyor. En azından işe önce kafanızdan geçen düşünceleri yakalamakla başlayın. Farkında olmak , atabileceğiniz ilk ama en önemli adımdır.
    Zayıflamaya ruhen ve bedenen hazır olmalısınız. Yoksa siz de artık her pazartesi başlayıp, cuma biten diyetlerinizden bir fayda sağlayamadığınızı yeteri kadar tecrübe ettiniz. Eğer kendinizi tutamayıp, kalorili bir şeyler yiyorsanız bunu sürekli düşünüp kendinize işkence etmenize gerek yok. Bu aksine size kilo aldıracaktır.

Ne mi yapmalısınız? Yediğinizin size bir zararı olmadığını düşünün, o zaten kilo aldıracak bir şey değildi, hatta onun yarısını yediğinizi hayal edin ve bunun sizi zayıflattığını düşünmeye çalışın.
    Eğer kendinizi tutamayıp, kalorili bir şeyler yiyorsanız bunu sürekli düşünüp kendinize işkence etmenize gerek yok. Bu aksine size kilo aldıracaktır. Ne mi yapmalısınız? Yediğinizin size bir zararı olmadığını düşünün, o zaten kilo aldıracak bir şey değildi, hatta onun yarısını yediğinizi hayal edin ve bunun sizi zayıflattığını düşünmeye çalışın.