Dünyanin En Küçük Kizini Taniyalim

'Haberler' forumunda Wish tarafından 8 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. HİNDİSTANLI 15 yaşındaki genç kız Jyoti Amge, 61 santimetrelik boyuyla “dünyanın en küçük kızı” olarak kayıtlara geçti.

Hindistan Rekorlar Kitabı’na giren Jyoti Amge, normal boyutlarda dünyaya gelmesine rağmen daha sonra çok az gelişti.

Bir cücelik türü olan ‘akondroplazi’den mustarip olan Amge, şu anda 15 yaşında olmasına rağmen yalnızca 61 cm boyunda ve 5 kg ağırlığında. Okulda kendisi için özel olarak hazırlanan minyatür bir sırada oturan Amge, ileride bir Bollywood yıldızı olmak istiyor. Amge, şimdiden Hindistan’ın popüler şarkıcılarından Mika Singh ile birlikte bir albüm çıkarmış.

2. Wish benden çok yaşa emi, konuyu hazırladım tam forumlardauygun yeri arıyorumbi baktım konu açılmış zaten.. Ama ne yalan söyleyeyim çok daha güzel hazırlamışsın eline sağlık... Benimde çok ilgimi çekmişti....

3. Gerçektende Çok ilginç Paylaşım için Teşekkürler...

4. Çok ilginç ve kişi için çok zor bir durum okul çantası ile nerede ise aynı boyu
    Paylaşım için teşekkürler Wish

5. paylaşım için saol dilek emeğine sağlık:f40: :f9:

6. En Küçük Kız

"Akıl ne yaşta, ne boyda; akıl başta ve kitapta" desene Wish... Kutluyorum!:f9:

7. Gerçekten ilginç bir haberdi bende yeni gördüm arkadaşlar belki benim gibi görmeyenler vardır diye paylaşmak istedim sizlerle
    Allahım yardımcısı olsun çok zor bir durum olsa gerek :(

8. Bende yeni gördüm allah sabır versinn..

Teşekkürler WİSH

9. yok canimmm küçüklükte bir yere kadar

10. rabbim ne eylerse güzel eyler boyu küçücük bakışları hayat dolu bir kız paylaşımına teşekkürler wish

11. evet zor bir durum ama çok şirin görünüyor

12. Gerçekten ilginç ve zor bir durum..:(

Teşekkürler WisH Abla..

13. Paylaşıma tşkler WİSH emeğinize sağlık

14. Sanırım bu çocuk fiziksel özellikleri bakımından gelişmemiş.Yaptıklarına bakılırsa ruhsal yönden bir sorunu yok.Böylesi daha güzel en azından dünyayı az kirletecek.Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

15. hakatan çok ilginç bi durum ALLAH ın takdiri ne diyebilirizki.Güzel bir paylaşım :( :f118:

16. ilginç evet ama umarımki böylede mutlu olmayı başarabilecektir bu küçük kız :)

Teşekkürler Wish emeğine sağlık :f9: