Dünyanın En Çirkin Hayvanı

'Hayvanlar Alemi' forumunda NURDİN tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Dünyanın en çirkin hayvanı
    Sizce dünyanın en çirkin hayvanı hangisi? Tabi ki çıplak çöl faresi... Doğu Afrika'nın iç bölgelerinde yaşayan bu fare türü, doğada asosyal bir yaşam sürer.

Memeli gruplar içinde oldukça farklı bir yerde duran bu ilginç hayvanın çirkinliği bilim çevrelerince de tescillendi. Acı hissinin olmadığı vücutları soğuk kanlı bir metabolizmaya sahiptir.

8-10 santimetre uzunluğunda ve 30-35 gram ağırlığındaki bu farelerin 'kral fare' adıyla bilinen en büyükleri 80 gram ağırlığa kadar ulaşabiliyor. Görüş mesafeleri düşük olan çıplak çöl fareleri, toprak altında hızlı hareket yeteneğine sahip.

Toprağı eşelemeye yarayan sivri dişlerinden dolayı bu farelere 'köstebek fare' adı da veriliyor. İnce ve kısa bacaklara sahip çıplak çöl fareleri çok ince tüylere ve kırışık bir cilde sahip.

Ciğerleri oldukça küçük. Bu nedenle solunum yaparken çok miktarda oksijene ihtiyaç duymuyorlar. Oksijeni genellikle açken ve susuzken daha fazla kullanıyorlar.

[​IMG][​IMG]
    Çıplak çöl fareleri soğuk kanlı bir yapıya sahip. Bu nedenle vücut ısılarını düzenlemekte güçlük çekiyorlar. Derilerinde taşıyıcı reseptör bulunmadığından dolayı acı hisleri yoktur. Üzerlerine asit bile dökülse acı hissetmezler.

2. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

gerçektende çok çirkinnnnnnnnnnnnnn

3. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

Amann bu da neee..:f73:
    Ama Allah yaratmış..Vardır elbette bir özelliği..:f19:Teşekkürler Nurdin..

4. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

aynen bana benziyorlar he:f196:

5. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

tuhaf gerçekten

6. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

bunlar ne ya ben cok korktumm :(:(

7. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

Nurdin abiii bula bula bunumu buldun tanıtacak alllaa allaaa... Fare mare ama sevimliymiş..

8. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

Hangi birini seçeyim hepisi birbirinden çirkin Nurdin bunların ..Zaten ben normal fareyi sevimsiz buluyorum aklım çıkıyor birde bunlar çıksa karşıma düşünemiyorum bile..:)

9. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

nerden buldun nurdin bunları baktım sorada pisman oldum rüyama girecekler :f73::f73:

10. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

iyy çok çirkinnnnnnnnnnnnn

11. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

:f107: Ayyyyy nerden geldim bu topiğe.
    Bütün tüğlerim diken diken oldu yine. Korkudan değilde insan bi tuhaf oluyo bunları görünce. Valla başka yorum yapamıyacam.Resimleri görünce hızlı bir şekilde kaçtım açıklamaları okuyup hayvanı tanımaya filan bakmadım.:f100:

12. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

..:f73:AMAN ALLAHIM YA BUNLAR NEEE NURDİN ABİ GÖRMESEYDİM KEŞKE.

13. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

Ya Herkes Çok Çirkin Demiş Ben Sevimli Desem Nolur:D

14. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

bencede garip...Ama Aysell katılıyorum Allah yaratmış düşündüğü bildiği bir şey vardır yinede...

15. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

Cok cirkin

16. Cevap: Dünyanın En Çirkin Hayvanı

amanınnnn..hakkaten çirkin bıseymıss..tüylü daha sevımlı oluyorlar (: tşkler