dünyanın bütün canlılara ait olduğunu anlatan kompozisyon

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Eylem tarafından 6 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Dünya ne kadar güzel ve eşsiz bir ortam. Ancak bu güzelliğin yalnız bize ait olduğunu düşünür ve öyle yaşarız. Dünyanın üzerinde bitkiler, hayvanlar ve birçok canlı türü yaşamaktadır. Ortak yaşam alanı olan dünya sanki biz insanlara aitmiş gibi davranırız.

  Tüm kaynaklarını bilinçsizce tüketir ve onu kirletiriz. Yeşil alanları yok eder küresel ısınmaya neden oluruz. Belki bizler şuan dünyada çok rahat yaşayabiliyoruz ama birçok canlı bizim yaptıklarımızdan etkilenmektedir. Sanmayalım ki bizler için durum her zaman iyi olacak. Küresel ısınmanın etkileri artık dünyada çok daha fazla görülmektedir.

  Örneğin kutuplardaki buzullar hızla erimekte ve burada yaşayan canlıların yaşam alanları yok olmaktadır. Kutup ayıları eskiden daha geniş coğrafyalarda yaşarken artık dar bir alanda yaşıyorlar. Buda onların soyunun tükenmesine neden olmakta.

  Dünya sanki bizimmiş gibi yaşarken ağaçları ve ormanları yok edip su kaynaklarını kirletiyoruz. Bu sularda yaşayan balıkların diğer canlıların sanki hiç hakları yokmuş gibi. Kesilen ormanlar sadece bizler için değil tüm canlılar için var halbuki. Hepimize oksijen sağlıyorlar, birçok canlıya ev sahipliği yapıyorlar.

  Unutmayalım ki dünyadaki tüm canlılar birer sorumluluğa sahipler. Herkesin bir görevi var ve bunun için yaşıyorlar. Onların yaşam alanlarını yok ederek, dünyanın sadece bize ait olduğunu düşünerek geleceğimizi yok ediyoruz.
   
  Son düzenleme: 7 Aralık 2014
Yükleniyor...
- dünyanın bütün canlılara Forum Tarih
Dünyanın Bütün Çiçekleri En Güzel Şiirler 15 Haziran 2011
Bu dünyanın bütün dertlerini çekti Haberler 25 Aralık 2009
Dünyanın en ince telefonu Huawei P6-U06 Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Dünyanın ilk 84 inç’lik ultra HD televizyonu Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016