Dünyadan kısa kısa

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 9 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Hamile Baba

10 yıl önce cinsiyet değiştiren ve tamamen erkek görünümüne kavuşan Thomas Beatie, dört hafta sonra bir kız çocuğu dünyaya getirecek. "Hamile baba" Thomas Beatie yapay döllenmeyle başka bir erkekten hamile kaldı.

Thomas ve Nancy Beatie, evlendikten bir süre sonra çocuk sahibi olmak istedi. Ancak Thomas Beatie’nin erkek olması bu isteklerinin gerçekleşmesini geciktirdi. Çift yardım talep ettikleri sekiz doktor tarafından reddedildi. Beatie’nin cinsiyet değiştirmiş olmasını normal karşılayan tek bir doktor olmuş; Dr. Kimberley James. James Beati’yi kabul etmiş. Şimdi en az Beatie kadar ünlü olan doktor, “Çok normal bir doğum ve bebek sağlıklı. Bunda bir sorun görmüyorum” diyor.

Bir kız çocuğu bekleyen Beatie, 10 yıl önce meme ameliyatı olmuş, süt bezlerini aldırmış ve göğüslerini estetik operasyonla düzleştirerek erkek göğüsü görünümüne kavuşturmuş.

Beş yıldır mutlu bir evlilik yürüttüğünü söyleyen Beatie, çocuk umudunu erkek olmasına rağmen hiç kaybetmemiş. Bu yüzden üreme organlarını aldırmamış. Kendisine, “Neden, eşiniz değil de siz doğurmaya karar verdiniz?” sorusu yöneltildiğinde, cevabı, “Eşimin zaten iki çocuğu var ve ben her ne kadar erkek de olsam doğurmayı istiyorum. Kendimi bildim bileli böyleydim” diyor.

Beatie’nin bir özelliği daha var: O aynı zamanda eski Hawai güzeli! Ama şimdi o günleri geride bırakmış, doğacak bebeğine yoğunlaşmış. Doğacak kızı için, “O babasının küçük prensesi” diyor ve karnını okşuyor.

Japonya Şokta!!!

Hayattan sıkılan 25 yaşındaki genç, önce kamyonetle kalabalığa daldı, sonra araçtan inip rastgele 19 kişiyi bıçakladı.

Japonya dün tarihinin en büyük bıçaklı katliamlarından birine tanıklık etti. Başkent Tokyo’nun “Elektrik Şehri” olarak bilinen ve elektronik mağazaların bulunduğu işlek alışveriş bölgelerinden Akihabara’da bir cani, sabah saatlerinde kiraladığı iki tonluk kamyonetle kalabalığa daldı. Daha sonra araçtan inen bej giyimli spor ayakkabılı saldırgan, elindeki bıçakla önüne geleni bıçakladı. Olayda 7 kişi hayatını kaybetti 12 kişi de yaralandı. Özellikle gençlerin rağbet ettiği video oyunları satılan olay yerine 17 ambulans gönderildi ve katliamın yaşandığı cadde kordon altına alındı.

Yakalandı, idamla yargılanacak

Ölenlerin 19 ve 74 yaşları arasında değişen 6 erkek ile 21 yaşındaki bir kadın olduğu bildirildi. Katliama imza atan 25 yaşındaki Tomohiro Kato polis tarafından kafasına sert bir cisimle vurularak etkisiz hale getirilip yakalandı.

Cani, verdiği ilk ifadesinde önce gangster olduğunu iddia etti, ancak daha sonra “Dünyadan sıkıldım. Buraya insanları öldürmek için gelmiştim. Kimi öldürdüğüm önemli değil. Amacıma ulaştım” dedi. Bıçağıyla dehşet saçan manyak, idam cezasıyla yargılanacak. Yetkililer, dün öğleden sonra yaşanan olayın son yılların en büyük saldırısı olduğunu ifade etti. Bölge halkı ise saldırı sonrasında dünyaca üne sahip olan Akihabara’nın adının kötüye çıkmasından korkuyor.

JAPONLAR ŞOKTA

Olay yerine toplanan meraklı kalabalık cep telefonlarıyla fotoğraf çekerken, manyak Japon yaka paça götürüldü.

2001’deki olayın yıldönümüydü

2001 yılının aynı gününde de akli dengesi bozuk olan bir adam bir ilkokula girip 8 öğrenciyi bıçaklayarak öldürmüştü. Mahkeme, Mamoru Takuma isimli bu kişinin “Japonya tarihinin en tiksindirici suçunu işlediğine” karar verdi ve 40 yaşındaki saldırgan 2004 yılında idam edildi.

Cezayir'de Bombalı Saldırı

Beni Amrani kentinde bir tren istasyonuna düzenlenen bombalı saldırıda, 12 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Cezayir'in doğusunda bir tren istasyonu yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıda, ölü sayısı 12'ye yükseldi.

Güvenlik kaynaklarına göre, Beni Amrani kentindeki istasyon yakınlarında bir şantiyede çalışan bir Fransız mühendisin aracının geçtiği yolda bir bomba patladı.

Patlamada, Fransız mühendis ile sürücüsü yaşamlarını yitirdiler. Bu patlamanın hemen ardından, aynı bölgede bir patlama daha meydana geldi. Bu patlamada da bölgeye yardıma giden kişilerden 10'u öldü.

İkinci patlamada ölenler arasında güvenlik gücü ve sivil savunma mensupları bulunuyor.