Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 18 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri ve bu kötülükleri nasıl yok ederiz

  Dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur Kötüler er geç cezalarını çekerler İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.

  Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır.

  Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı.
  Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz.Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız. Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi olmalıyız Önemli olan da budur.

  Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 29 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Dünyada yaşanan kötülüklerin Forum Tarih
dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nelerdir bu kötülükler nasıl yok edilir Soru Cevap 25 Eylül 2012
Dünyada yaşanan En Büyük Depremler listesi Sözel Dersler 11 Şubat 2012
Dünyada ne ekersen Ahirette onu biçersin anlamı Atasözleri ve Deyimler 7 Ekim 2015
dünyada ne ekersen ahirette onu biçersin sözünü açıklayan kısa yazı Atasözleri ve Deyimler 4 Ekim 2015