Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri

'Medya Bölümü' forumunda Belinay tarafından 25 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Nelerdir

  Dünya Tiyatrolar Günü 27 Mart

  Tiyatro, eğitici bir sanat dalıdır. Günümüzdeki sinema ve televizyonun temeli tiyatroya dayanır. Gösteri sanatlarının en eskisi, hepsinin temelidir. İlk çağlardan günümüze kadar toplum üzerindeki etkisini sürdürmüştür.

  Tiyatro sanatı, okullarda temsil çalışmaları ve piyesler şeklinde kendini gösterir. Okullarda belirli özel günlerde, yıl sonlarında, veda gün ve gecelerinde sunulan tiyatro eserleri, öğrencilerin bu alandaki becerilerinin gelişmesine, öğrencilerde sanata karşı ilgi uyanmasına sebep olur.Okullarda dramatizasyon çalışmaları diye adlandırılan etkenlikler tiyatro sanatına ve öğrenci başarısının artmasına katkıda bulunur.

  Yurdumuzda tiyatro sevgisini yaygınlaştırmak, tiyatro sanatının toplumumuz üzerindeki etkilerine, eğitici ve yönlendirici görevlerine eğilmek, tiyatro’nun değerinin anlaşılmasına katkıda bulunmak amacıyla 2 7 Mart günü Tiyatrolar Günü” olarak belirlenmiştir. O gün tiyatrolar genellikle oyunlarını seyirciye ücretsiz olarak sunar. Tiyatro sanatına emek vermiş, saygın, önde gelen tiyatro sanatçıları çeşitli etkinliklerde bulunurlar. 1962’den beri “Tiyatrolar Günü” tüm dünyada değerlendirilmektedir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Dünya Tiyatrolar Günü Forum Tarih
27 mart dünya tiyatrolar günü hakkında bilgi Önemli Gün ve Haftalar 27 Mart 2015
Dünya Tiyatrolar Günü Anlam Ve Önemi Önemli Gün ve Haftalar 21 Temmuz 2013
Dünya Tiyatrolar Günü İle İlgili Bilgi Önemli Gün ve Haftalar 20 Temmuz 2013
Dünya Tiyatrolar Günü Kutlama Programı 2012 Önemli Gün ve Haftalar 26 Mart 2012