Dünya bunu konuşuyor

'Kısa Bilgiler' forumunda Kader tarafından 6 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Brezilya ve Peru arasındaki Amazon Ormanları’nda, dış dünya ile daha önce hiç tanışmamış bir kabile bulundu.
    Fotoğraflar Brezilyalı Survival International'da yayınlandı.
    Kabile Brezilya-Peru sınırında Amazonlar'ın derinliklerinde yaşıyor.
    Envira bölgesinde bulundukları için “Envira Yerlileri” adı verilen yaklaşık 30 kişilik bir grup daha önce dış dünyayla tanışmamıştı.
    Kendilerinden başka insanların yaşadıklarından haberi olmayan yerliler, başlarında uçan helikoptere korku ve şaşkınlıkla baktı.
    Ancak, saklanmak yerine, tepelerinde uçan helikoptere ok atarak vatanlarını korudu.
    “Envira Yerlileri” olarak adlandırılan yerliler çalılardan yaptıkları barınaklarda yaşıyor ve avcılıkla hayatta kalıyor.
    Vücutlarını bitki köklerinden elde edilen boyalarla boyuyor.
    Bilimadamları, yerlilere hastalık bulaştırmamak için henüz kabileyi ziyaret etmedi. Bu nedenle yaşayışları hakkında henüz detaylı bilgiler bulunmuyor.
    Survival International’dan kabile uzmanı Jose Carlos, “Üzerlerinden uçtuk. Ve onları gördük. Onların var olduklarını ispatladık. Bu inanılmaz” diye konuştu.
    [/color]

İŞTE O İLGİNÇ FOTOĞRAFLAR

KAYNAK

Nevra bunu beğendi.

2. :f73: :f73: Çok ilginç keşfedilmemiş hayvanlar olduğunu biliyordum ama
    insanların olduğuna ihtimal vermiyordum
    teşekkürler Kaderr

3. gerçekten çok ilginç kendilerinden başka kimsenin varlığından habersizler ;) :

4. Eco

Eco

bu zamanda bu insanlar,bu kabile
    şaşırdım..
    vallahi 1 tek kader hanım var sanıyordum sevin hadi sevin tek değilmişsin
    şaka bir yana paylaşım için teşekkürler.:f118: ( unutma , her şakada bir ciddiyet payı vardır:f106: )

5. Gercekten çok ilginçç...

Daha keşfedilmemiş neler var acaba teşekkürler kader...

6. gerçekten çok tuhaf bu zamanda böyle insanların oluşu. daha da var mı acaba? paylaşımına teşekkürler kader. ;) : :)

7. keşke bende o kabilenin bir üyesi olabilseydim
    bütün kötülüklerden uzak kendi hallerinde
    tesekkürler kader emeğine saglık...
    :f118: :f118: :f40:

8. [grade="FF4500 FFA500 FF0000 B22222 8B0000"]ilginç abi haklısın sanırım dünyan otuz kişiyle sınırlı düşünsene
    kader paylaşım ve bilgi için teşekkürler[/grade]

9. OoooOoooOooo Sulfi bakıyorum sen kabileden ayrılmışsın
    bizde dedikki Sulfi o kabileyi çok sevdi onlarla karanlık ormanlarda yaşamaya başlayacak :f106:
    hoşgeldin hemşerim

10. ;) : Hala böyle insanlar varmı diye düşünüyorum

Paçimmm emeğine sağlık nerden bulursun böyle ilginç konuları yaf :f106:

11. gerçekten çok ilginç ama eti abime katılıyorum bir çok şeyden habersiz sadece kendilerinin olduklarını zanneden bir kabile sanırım bizlerin haberi varda ne yapıyoruz bence süperr:f40:
    dokunmasınlar garibanlara öyle yaşamaya devam etsinler:f106: :f106:
    teşekkürler kader ilginç ve güzel bir paylaşım olmuş :f118:

12. İnanması çok güç
    Paylaşım için teşekkürler Kader.
    Bu arada imzanız harika.

13. Ablacım bizdemi gitsek o kabileye nedersin ha valla ohhh tüm dertlerden uzak ama tabi o kabileye girdikmi sağ çıkabilirmiyiz artık bilemiyorum:f106: :f106: teşekkürler abla ...

14. uzay çağında hala dünyadan bihaber insan topluluğunun olması gerçekten inanılmaz..teşekkürler bizlerle paylaştığın için kader emeklerine sağlık olsun

15. çok entersan hala böyle insanların olduğunu görmek bence kimse gitmesin yanlarına onlar böyle mutlu paylaşıma tşk