Dümdüz bir karın için neler yapmalı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 14 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Dümdüz bir karın için
  Dümdüz bir karın için yapılması gerekenler neler

  Sevgili hanımlar Bikini mevsiminde sıkı bir karın için yememiz ve yapmamız gerekenler neler şimdiz sizlerede bu konuda kısa kısa notlar aktarıcaz dümdüz bir karına sahip olabilmek için neler yapabilir buyrun hep birlikte öğrenelim..

  Neler Yenmeli
  Et, balık, yumurta gibi hayvansal proteinlerden mutlaka almak gerekir. Ayrıca tam tahıllı gıdalara da önem verin. Lahana, havuç, turp, pırasa gibi sebzeler ve kuru meyveler de sıkı bir karnı destekleyen yiyeceklerdir. Bol su içme her anlamda sağlıklı olduğu gibi burada da uygulanması gereken bir alışkanlıktır.

  Neler yenmemeli
  Kızartmadan kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Süt, yoğurt, beyaz peynir gibi süt ürünlerini de sınırlamak faydalı olacaktır. Ayrıca beyaz ekmek, kuru sebze, hamur, pasta, pirinç gibi besinlerden de mümkün olduğunca almamak gerekir. Gaz yapmaması açısından ise gazlı içecekler ve sakız, kaçınılması gereken gıdalardandır.

  Doğru nefes
  Doğru nefes alıp vermek düz bir karın için en temel şeydir. Doğru nefes alıp verdiğimizde karnımız sıkılaşır, sindirimimiz kolaylaşır ve gaz şişkinliğinin en büyük nedenlerinden olan stres vücudumuzdan atılır.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Dümdüz karın için Forum Tarih
Kadınlarda Karın Kası Ne Kadar Sürede Oluşur? Kadınca 16 Mayıs 2016
Her karıncaya bir iş özeti Kısa Bilgiler 30 Eylül 2015
Araçta Çocukarın Ön Koltukta Oturma Yaşı Kaç? Merak Ettiklerimiz 13 Mart 2015
Göbek Eritmek için Yapılabilecek Karın Egzersizleri Sağlıklı Beslenme ve Diyet 23 Ocak 2015