Dua Hakkında Ayetler

'Dualar ve Faziletleri' forumunda EyLüL tarafından 18 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. Dua İle İlgili Ayet


  Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım.Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad olurlar.(Bakara Suresi, 186)

  Sizin duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi?" (Furkan Suresi, 77)

  Rabbinize yalvara yalvara ve için için dua edin. Şüphesiz O, haddi aşanları sevmez. (A'raf Suresi, 55)

  Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma. Şüphesiz Rabbinin Katında olanlar, O'na ibadet etmekten büyüklenmezler...(A'raf Suresi, 205-206)

  İsimlerin en güzeli Allah'ındır. Öyleyse O'na bunlarla dua edin. O'nun isimlerinde 'aykırılığa (ve inkâra) sapanları' bırakın. Yapmakta oldukları dolayısıyla yakında cezalandırılacaklardır." (A'raf Suresi, 180)

  Rabbimiz, şüphesiz Sen, bizim saklı tuttuklarımızı da, açığa vurduklarımızı da bilirsin. Yerde ve gökte hiçbir şey Allah'a gizli kalmaz." (İbrahim Suresi, 38)

  Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz" (Bakara Suresi, 216)

  Sabır ve namazla yardım dileyin. Bu şüphesiz, huşu duyanların dışındakiler için ağır bir yüktür. (Bakara Suresi, 45)

  İnsanlardan öylesi vardır ki: Rabbimiz, bize dünyada ver der; onun ahirette nasibi yoktur. Onlardan öylesi de vardır ki: "Rabbimiz, bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik (ver) ve bizi ateşin azabından koru der. İşte bunların kazandıklarına karşılık nasibleri vardır. Allah, hesabı pek seri görendir." (Bakara Suresi, 200-202)

  İnsan hayra dua ettiği gibi, şerre de dua etmektedir. İnsan, pek acelecidir (İsra Suresi, 11)

  İnsana bir zarar dokunduğunda, yan yatarken, otururken ya da ayaktayken Bize dua eder; zararını üstünden kaldırdığımız zaman ise, sanki kendisine dokunan zarara bizi hiç çağırmamış gibi döner-gider. İşte, ölçüyü taşıranlara yapmakta oldukları böyle süslenmiştir. (Yunus Suresi, 12)
   
Yükleniyor...
- Hakkında Ayetler Forum Tarih
ölüm hakkında ayetler Ayetler ve Hadisler 27 Mayıs 2014
Yusuf Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler Kısa Bilgiler 8 Kasım 2013
Cennet hakkında Kuranı Kerim Ayetleri Ayetler ve Hadisler 18 Aralık 2012
Kadir gecesi fazileti hakkında rivayetler Şarkı Sözü 4 Ekim 2012