DTP kapatıldı

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Anayasa mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç az önce son dakika haberlerinde DTP'nin kapatıldığını bildirdi. Gelişmeler birazdan bu başlık altında paylaşılacaktır.

2. Cevap: DTP kapatıldı

gercekten mı ya..

3. Cevap: DTP kapatıldı

Evet bende izledimm =)

4. Cevap: DTP kapatıldı

Partisi’nin kapatılmasına oybirliğiyle karar verdi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç bugünkü toplantının ardından Demokratik Toplum Partisi’nin kapatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Kılıç, DTP’nin terör örgütüyle olan eylemleri de değerlendirildiğinde devletin bütünlüğüne yönelik bir odak haline geldiğinin anlaşıldığından kapatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Yüksek Mahkeme Heyeti, davaya ilişkin 4. gün görüşmelerine saat 09.30'da başlamıştı.

5 YIL SİYASET YAPAMAYACAKLAR

DTP'nin üst düzey yöneticilerine siyaset yasağı getirildi. Yasaklı isimler 5 yıl süreyle siyaset yapamayacak.

Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk'un milletvekilliği düşürüldü. Haşim Kılıç, DTP'nin ''Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü aleyhine eylemlerin odağı' haline geldiğinin anlaşıldığından Siyasi Partlier Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince kapatılmasına karar verilmiştir dedi..

Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Leyla Zana, Nurettin Demirtaş, Orhan Miroğlu'a 5 yıl siyaset yasağı getirildi. Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk'un milletvekilliği düşürüldü. Partinin tüm mallarının Hazine geçmesine karar verildi

TÜM MALLAR HAZİNEYE DEVREDİLECEK

Kararların oy birliğiyle alındığı da partinin tüm mal varlığına el konularak Hazine'ye iade edileceği de belirtildi.

Kılıç açıklama sonrasında 'Yapılacak eleştirileri şimdiden görebiliyorum. Verilecek kararın zamanlaması için verilen tarihin amaçlı olduğu söylendi. Bu yorumlar çok acımasız. Biz iki yıldır bu davayı görüşüyoruz..Eksiklliklerimiz vardı ve bu eksiklikler raportörümüz aracılığıyla giderilmeye çalışıldı ve bu zamana denk geldi' dedi.

5. Cevap: DTP kapatıldı

Bence farkeden bir şey olmayacak.Yine aynı insanların güdümünde yeni yeni partiler kurulacaktır.Sivrisinekleri tek tek öldürmek yerine bataklığı kurutmak en iyi çözümdür.

6. Cevap: DTP kapatıldı

Katılıyorum =))

7. Cevap: DTP kapatıldı

değişen birşey olacağını sanmıyorum bundan öncede kackere kapatıldı ama farkeden birşey olmadı

8. Cevap: DTP kapatıldı

DTP'den nefret ediyorum.
    Türk askerini yıllardır haince şehit eden, onbinlerce annenin ah'ını alan herkesin sürünerek, tatmadığı acıları tadarak ölmesini istiyorum.
    Ama buna rağmen bir partinin kapatılmasına karşıyım.
    Bana göre doğru bir karar değildi.
    Sonuçta yeni bir parti kurulacak ve hainler kaldıkları yerden pisliklerine tekrar devam edecekler.
    Sadece demokrasi yara almakla kalacak ve malesef farkeden hiç bir şey olmayacak..

9. Cevap: DTP kapatıldı

bisey degismez
    ama
    belki bazi insanlar ayrilir baska partiye verir

10. Cevap: DTP kapatıldı

Bende katılıyorum

11. Cevap: DTP kapatıldı

Kapatılmasına sevindim ama bence de pek bir şey değişmeyecek.Ben de örtmenime katılıyorum.

12. Cevap: DTP kapatıldı

Bence kapatılması daha kötü oldu. Evet hepimiz bu partiye karşıyız. Ama metrekare hesabı yapıp ayaklanan pkk lılar, partinin kapatılmasına nasıl bir tepki vercek? Bu hiç düşünülmedi. Hazırlıklı olun önümüzdeki günlerde çoook şehit vercez. Çok yere bombalı saldırıda bulunulcak.

13. Cevap: DTP kapatıldı

bencede hiç birşey değişmeyecek yine olan askerlerimize olacak malesef bizlerde seyirci kalacağız herzamanki gibi

14. Cevap: DTP kapatıldı

en azından ne oldum delisi olmazlar çok sevindim bide kökleri gelse

15. Cevap: DTP kapatıldı

Tamam işte kapatıldı ya dağdakilerin yayın organı gitti şimdi bakalım ne yapacaklar

16. Cevap: DTP kapatıldı

DTP kapatıldı diye daha çok eylem yapacaklar...Ama sonuç vermıcek..:f196:

17. Cevap: DTP kapatıldı

İstedikleri kadar eylem yapsınlar. Polisler,jandarmalar göz açtırmaz onlara

18. Cevap: DTP kapatıldı

İNŞ.:)

19. Cevap: DTP kapatıldı

polislerin canıda yanıyo

20. Cevap: DTP kapatıldı

yaşasın kapaldı =)