Dreamweaver 'da Link Ayarlarını Yapmak

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 26 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Dreamweaver
    Dreamweaver 'da Link Ayarları
    Dreamweaver 'da Link Ayarlarını Yapmak

Programımızı açıyoruz ve

Modify > Page Properties (Kısayol: Ctrl + J) tıklıyoruz..

Daha sonra ekrana bir pencere gelecek . Bu pencerenin sol tarafından "link" kısmına tıklıyoruz.

Burada ben 1, 2, 3, 4, 5 olmak üzere 5 parçaya böldüm. Bu şekilde daha anlaşılacağını umuyorum. Şimdi bunları tek tek yorumlayalım.

1. Link Color: Bu seçenekten seçeceğiniz renk sizin link renginiz olacak. Ben bu örneğimizde "Kırmızı" rengi seçtim.

2. Visited Links: Bu seçenekten seçeceğiniz renk sizin linke tıkladığınızı belli etmek için kullanılır.Ben "Mavi" seçtim.

3. Rollever Links: Bu seçenekten seçeceğiniz renk siz üzerine gelince olacak renktir. Ben "Yeşil" renk olarak seçtim.

4. Active Links: Bu seçenekten seçeceğiniz renk ise tıklandığı zaman değişecek renktir.Ben "Pembe" seçiyorum.

5. Underline Style: Bu bölümden ise hangi durumlarda linkin altı çizili olacağını ayarladığımız yerdir.Bunu daha detaylı şekilde anlatacağım.

Evet arkadaşlar, "5. Underline Style" bölümünü de böldüm.

1.Always underline: Bunu seçerseniz her zaman linkin altı çizili olur.

2.Never underline: Bunu seçerseniz hiçbir zaman altı çizili olmaz.

3.Show underline only on rollever: İsminden de anlaşılacağı gibi üzerine gidince altı çizilecek linkimizin..

4.Hide underline on rollever: Bunda ise tam tersi üzerine gidince altı çizili olmayacak..