Dosya Uzantısı Nasıl Değiştirilir Resimli Anlatım

'Teknik Yardım' forumunda EyLüL tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Dosya Uzantısı Nasıl Değiştirilir Resimli

Dosya Uzantısı Nasıl Değişir Resimli Anlatım

Dosya uzantısını çevirmek için elinde bir çevirici program olması lazım ancak power point slaytlarında bazen .ptt uzantısı olur bunu değiştirirsiniz.Pss olarak direk açılır ama herhangi bir dosyaya .mpeg, .wma, .avi, .exe gibi dosyaları çeviremezsin çünkü çalışmaz bu yüzden ne çevirmek isityorsanız ona göre bir çevirici programı bulmalısınız.

Daha sonra üst taraftaki işaretlenmiş yerdeki check işaretini kaldırın.Tamam deyin. Masaüstünüze baktığınızda dosya sonlarında uzantılar göreceksiniz bunların uzantılarını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Örnek:

Bir Başka Dosya uzantısı değiştirme yolu ise şöyle Windows´ta aşağıdaki ayarı yaparak tüm dosyaların uzantısını değiştirebilirsinizUyarı: Uzantıyı değiştirdikten sonra bu ayarı tekrar düzeltmelisiniz. yanlışlıkla bir dosyanın uzantısını değiştirirseniz dosyalar karışabilir.

Masaüstü Bilgisayarım ikonuna çift tıklayın ve açın. daha sonra üst menülerden Araçlar bölümünden Klasör Seçenekleri" bölümüne ulaşıp aşağıdaki ayarı yapın.

Aşağıda gösterilen ayarı yaptığınızda bilgisayarınızdaki tüm dosyaların uzantıları görünür hale gelir.Uzantıların görünür durumdaki hali verilmiştir. örnek: aşağıdaki EXE dosyasının uzantısını değiştirirseniz bu dosyaya çift tıklamanız halinde program çalışmayacaktır.