Dondurma Strese İyi Geliyor

'Sağlık bilgisi' forumunda Blue tarafından 25 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Stres´e karsi dondurma yiyin !!

Uzmanlara göre, dondurma kemikleri güçlendiriyor. Bunun yaninda enerji verdigi, stresi ve yorgunlugu da azalttigi bildirildi. Gida uzmanlari, özellikle kisin hemen hiç tüketilmeyen dondurmanin yaz-kis tüketilmesini tavsiye ediyorlar. Uzmanlar dondurmanin faydalarini söyle siraladi:
    - Dondurma bol miktarda karbonhidrat ihtiva ediyor. Dondurma yiyerek gücünüze daha çabuk enerji alabilirsiniz.

- Buzlu içecekler midenizi biraz rahatlatiyor. Buz gibi bir dondurma ise fazla yenildiginde daha iyi etki ediyor.

- Ter olusumunu engelleyen ve soguk içeceklerden daha iyi gelen dondurma yorgun erkekleri tekrar dinçlestiriyor.

- Sütlü dondurmalarda bulunan bir diger önemli madde de 'Tryptophan...' Proteinlerin yapi tasi olan önemli bir aminoasit olarak Tryptophan, insana mutluluk verici bir hormon oldugundan, insani rahatlatiyor. Uzmanlar fazla stresli olanlara hiç çekinmeden dondurma yemelerini tavsiye ediyor.

- Kemiklerin ana maddesi olan kalsiyum her 100 mililitre dondurmada 125 miligram kadar bulunuyor. Bu da kemiklerin güçlenmesini sagliyor.

Dark bunu beğendi.

2. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

Dondurmayla aram eskisi gibi olmasada damak tadıma uyanlara hiç hayır demem strese iyi gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama bir gazete yazısında okuduğum kadarıyla zayıflamaya yardımcıymış :f40:

Dark bunu beğendi.

3. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

evet bılıyorum..bu yüzden arayı acmadan zaman zaman yiyorum:) terapi gıbı gelıyor:f30:

4. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

Çok güsel bi şey zaten bu akşam alalım yine hehe :D

5. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

bayılıyorum dondurmaya

6. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

Konu dondurma ve çikolata olunca neden forumun bayanları atlıyo ki hemen ;)

Dark bunu beğendi.

7. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

bızler daha meraklıyız güzel,tatlı şeylere:)

8. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

Yorgunluğa,sitrese ve zayıflamaya birebir :f40:

9. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

ve kilo almayı eklemeyi unutmuşun :f196:

10. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

bayanlar tatlı olduğu için tatlı olan herşeyi seviyor:f63:

11. Cevap: Dondurma Strese İyi Geliyor

Zorbey sayende konu nerelere gelmiş :)
    Peki bayanları anladım da senin burada ne işin var :f40: