Domuz Gribi Aşısı Kaç Doz Olmalıdır?

'Hastalıklar' forumunda Blue tarafından 3 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Domuz Gribi Aşısı Kaç Doz Olmalıdır?

Uzmanlara göre 10 yaş üzerindekiler için domuz gribine karşı tek doz aşı yaptırmak yeterli...

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanları, domuz gribi hastalığına yol açan A/H1N1 virüsüne karşı geliştirilen aşının tek bir domuzunun, 10 yaş üstü çocuklar ve yetişkinlerin hastalığa bağışıklık geliştirmesi için yeterli olduğunu açıkladılar.

DSÖ uzmanları, Cenevre'de aşı uzmanlarıyla üç gün süren görüşmelerden sonra yaptıkları tavsiyelerde, bu yaşlardakiler için tek bir doz aşının yeterli olduğunu, ancak hangi aşıların tek bir doz vurulabileceği konusundaki son sözü sağlık denetçilerinin söylemesi gerektiğini bildirdiler.

Uzmanlar, 6 ay ve 10 yaş arasındaki çocuklara tek mi yoksa çift doz mu aşı yapılmasına karar vermek için daha fazla veriye ihtiyaç duyulduğunu belirttiler.

Avrupa'daki ilaç denetçileri, lisanslı domuz gribi aşılarının, herkese en az 3 hafta arayla iki doz yapılmasını önerirken, Amerikalı yetkililer, 10 yaş altı çocuklar için çift doz önerisinde bulunuyor.

2. Cevap: Domuz Gribi Aşısı Kaç Doz Olmalıdır?

Yaptırmayı düşünmüyorum :f20: Bilgiler için teşekkürler :f40:

3. Cevap: Domuz Gribi Aşısı Kaç Doz Olmalıdır?

Bende ama böyle de devam edemez ki ya off kafam karışııkk..

Artık Evdekilere sizden önce ben ölcem diyorum :mad:

4. Cevap: Domuz Gribi Aşısı Kaç Doz Olmalıdır?

Allah korusun Büşra o nasıl söz öyle korkmakta haklısın ama önlemini de almalısın ;) normal bir grip değil elbette fakat söylenenleri uygula ama bu gidişle bizi domuz gribi değil bu korku öldürecek :f19:

5. Cevap: Domuz Gribi Aşısı Kaç Doz Olmalıdır?

Kuş gribi,domuz gribi,kene derken hayvanat kafayı bize takdı. Karakızın dediği gibi gripler değil korkular öldürecek bu gidişle.