Doğru Meyve Suyu Nasıl Hazırlanır?

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 27 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Doğru Meyve Suyu Hazırlık Teknikleri

Konuyu görür görmek okuyup sizlerle paylaşmak istedim bu benim için gerçekten çok önemli oğlum fazla meyve tüketmediği için bende tüm meyvelerin suyunu sıkıp içiriyorum yaptığım yanlışlar ve hatalar varmı merak ettim açıkçası sizlerle birlikte doğru meyve suyu nasıl hazırlanır öğreniyoruz.

Meyve suyu hazırlayacağınız meyveleri önce güzelce yıkayın ve ayıklayın dilimleyip hazırlayın.Daha sonra meyve sıkacağınızı ve kullanacağınız malzemeleri bol suyla iyice yıkayıp iyice temizliğinden emin olmalısınız.

Meyve sıkacağını her kullanımda tekrar yıkamaya mutlaka özen göstermelisiniz.Karışım malzemeleri katarken sıvı ilavesi için su, light süt,yoğurt veya dondurma kullanmalısınız.Meyve sıkacağınızı ilk önce düşük hızda daha sonra hızlı tempoda çalıştırmalısınız.Hazırladığınız Meyve sularını mümkün olduğu kadar çabuk tüketmeye dikkat edin hazırlanan meyve sularının bekletilmemesi gerekmektedir.Aksi taktirde meyve sularının hiçbir özelliği kalmayacaktır.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/meyve-suyu-nasil-5494.jpg]meyve-suyu-nasil-5494[/IMGALT]