Doğru Göz Farı Nasıl Seçilir

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 16 Mart 2013 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Sevgili bayanlar Göz Farı seçimi göz görünümünü tanımlayacağı için çok önem taşır.Far göz renginizin güzelliğini arttırır.

  Göz Farı sizin göz şeklinizi vurgular ve ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Yazımızda gözlerinizi tanımlarken renk seçiminin ne kadar önemli olduğunu sizlerde göreceksiniz.

  Öncelikle Göz makyajı için doğru renk seçmek için, her yaptığınız gölgede amacı anlamanız gerekiyor. Makyajınızda Kullanacağınız her renk ve tonu en güzel şekilde nasıl birleştireceğinizi bilmelisiniz. Göz farı renk seçimi profesyonel makyaj sanatçıları tarafından kullanılmakta.

  Ana Temel renk, yani en alta sürülecek olan renk, teninizin aydınlığı ile uyumlu olmalı. Göz makyajınız için gölge-bej veya kahverengi seçebilirsiniz. Ya da herhangi bir rengin mat gölgeli tonunu seçebilirsiniz.Çevreleme rengi, yani makyajınızın dış çerçevesini belirleyeceğiniz renk, cildinizden daha karanlık olmalıdır.Son olarak Vurgulama rengi olarak bir nötr beyaz veya hafif bej renk, veya herhangi bir rengin pastel tonunun, hafif ve yanardöner gölge tonu seçilmeli.
   
Yükleniyor...
- Doğru Göz Farı Forum Tarih
Doğru Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli? Merak Ettiklerimiz 16 Ağustos 2013
Doğru Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir Bunları biliyormusunuz 7 Haziran 2013
Işıldayan Gözler İçin Doğru Makyaj Kadınca 13 Nisan 2012
Göz sağlığıyla ilgili doğru bilinen 20 yanlış Bunları biliyormusunuz 29 Nisan 2009