Doğru etek nasıl seçilir 2013

'Moda Rehberi' forumunda Aderito tarafından 16 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. 2013 Doğru etek nasıl seçilir

  [​IMG]

  Etek,kadınlar için mevsimin neresinde olursak olalım kadınların göz bebeğidir. Çünkü bir etekle aynı anda şık, rahat ve seksi olabilirsiniz. Ancak tüm bunları bir arada bulabilmeniz için dikkat edilmesi gereken bir husus var: Vücut tipiniz…

  Vücudunuzun şekli ya da kilonuz ne olursa olsun, bütün kadınlar etek giyebilir. Asıl önemli olan, size ve bedeninize yakışacak, doğru seçimleri yapmak. Bu durumda dikkat etmeniz gereken iki konu var, uzunluk ve kesim. Eğer eteğinizin boyunu ve kesimini vücut hatlarınıza uygun olarak seçebilirseniz, çok daha hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. İşte bizde işinizi kolaylaştırmak için, hangi vücut tipinin ne tarz etekler giymesi gerektiğini araştırdık!

  Şayet minyon Bir Kadınsanız;
  Eğer minyon yapılı bir kadınsanız, rahatlıkla diz üstünde biten mini etekleri giyebilirsiniz. Evaze etekler de tam sizin vücut tipinize göre çünkü bu kesim bacak boyunuzun çok daha uzun görünmesini sağlar. Uzun ya da maxi uzun elbiseleri ise baş düşmanınız olarak değerlendirebiliriz. çünkü bu elbiseler sizi olduğunuzdan çok daha kısa gösterecektir. Siz, fazla uzun olmayan ve bedeninize oturan etek modelleriyle çok daha hoş görünümlü bir kadın olacaksınız!

  Uzun Boylu iseniz;
  Uzun boylu bir kadınsanız, bacak boyunuzun olduğundan çok daha uzun göstereceği için, maxi mini eteklerden uzak durmalısınız.

  Uzun elbiseleri ise yerleri süpürecek kadar uzun olmadıkları takdirde tercih edebilirsiniz. Eğer uzun boylu bir kadınsanız kloş etekler tam size göre olacaktır.

  Hem uzun boylu hem de ince bir kadınsanız, iri desenli modelleri, hafif kiloluysanız da minik çiçek desenlerini tercih edebilirisiniz.

  Eğer vücut Tipiniz Armutsa;
  Bordo, lacivert ya da siyah gibi koyu renkli, evaze etekler armut vücut tipli kadınlar için son derece uygun bir seçim olacaktır. Pileli, dizin hemen üstünde biten etek modelleri de basen bölgesini kamufle etmek için son derece uygun olacaktır. Eğer armut vücut tipine sahip bir kadınsanız ilgiyi basen bölgenize çekecek dar, kısa, yanları cepli ya da düğmeli modellerden kesinlikle uzak durmalısınız.

  Eğer vücut Tipiniz Elmaysa;
  Eğer kum saati gibi bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, evaze etekler tam size göre! İlgiyi kalça bölgenize çekmek istiyorsanız, hemen diz üstünde biten modelleri tercih edebilirsiniz.

  Ancak cepli, pileli, düşük belli modellerden uzak durmalısınız. çünkü bu tip etekler ilgiyi karın bölgenize çekecektir. Elma vücut tipine sahip bir kadınsanız, şifon ya da ipekli kumaşlarla tasarlanmış uçuş uçuş etekler sizin için çok daha uygun olacaktır.
    2. Cevap: Doğru etek nasıl seçilir 2013

  İlginç bilgilermiş etek seçimi yaparken bu önerileri dikkate alacağım teşekkürler..
    3. daha kisa etekleri severim