Doğmamış Bebekten Mektup

'Kısa Bilgiler' forumunda ceylan64 tarafından 28 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. Doğmamış bebekten mektup
    Anneciğim anneciğim lütfen artık ağlama.Tam iki aydır gözyaşı döküyorsun,allaha yalvarıyorsun. Ama yapılacak bir şey yokki biliyorsun.Dayanamıyorum ağlamalarına ,elimi uzatıp gözyaşlarını silebilsem keşke.Biliyorum nafile yapılacak bir şey yok. Neden ben iki aylıkken o testleri yaptırmadın o testler sayesinde benim normal bir bebek olmadığımı özürlü doğacağımı öğrenirdiniz ve gerekeni yapardınız.Şimdi ben bir kilo bile gelmeyen kafasının ölçüsü bile olmayan özürlü bir bebeğim. Senin karnında güvenli dünyamda yaşıyorum nefes alıyorum kalbim atıyor. Ya doğunca ne olacak nefes alabilecekmiyim ağlayabilecekmiyim beynim gelişmediki o küçük başımı hayata inat dik tutabilcekmiyim. Hadi tıp beni yaşattı ama ben hiçbir zaman normal olmayacağım ve sen hep bana bakacaksın hep için acıyacak. Özür dilerim anne çok isterdim benim doğumum evimize neşe getirsin. Allahtan hep iki iyilik isyiyorsun bir sağlıklı olmam ki biliyorsun bu imkansız öbürü………….bunu suçlusu benmiyim ANNNEEEEEEE

Burda anlatılan hikaye gerçektir ve bu bebeğin doğumu bekleniyor….
    MERAL GÜL

2. çok duygulandım ceylan.bu mektuba şöyle bir cevap yazmak istiyorum bende.
    sana dokuz ay boyunca hiç bir problem yok herşey yolunda dedi doktorun.doğdun evimize neşe getirdin ama hayata inat o küçücük başını dik tutamadın:( bizimle olamadın.ama bunun suçlusu da ben değilim bebeğim:( çok üzgünüm.

3. Hayatta bazı olayların önüne geçemiyoruz bazılarınıda görmezden yada vurdum duymazlığa veriyoruz ama şu bir gerçekki yaşanılacak her ne var sa onları engelliyemiyoruz buda alın yazısı sanırım:( :(

4. allah kimsenin bebeğini özürlü yapmasın. Evet bazı şeylerin önüne maalesef geçemiyoruz kader bu olsa gerek

5. Her anne baba sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmek isterler ama takdir_i ilahi diyelim bu tarz olaylarda yaşanıyor gerçi ne kadarına kader diyebiliriz oda tartışılır ama...
    Akraba evlilikleri, hamilelikte kullanılan ilaçlar, alkol, sigara, gerekli testlerin yapılmaması, dikkatsizlik ve daha pek çok nedenden dolayı masum yavrular cezalandırılıyor diye düşünüyorum
    Son olarak eklemek istediğim ise anneannemin çok sık kullandığı bir sözdür
    "Allahım baktığın yere hayırlı bak"

6. selam

:( söyleyecek bir söz bulamıyorum
    Allahım yardıcısı olsun demekten başka.:( paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık

7. Sevmiyorum ama hayatin böyle hüzünlü yanlari da var ne yazik ki?

8. allah sabırlar versin diyecek bir sey bulamıyorum
    allahım ne eylerse güzel eyler vardır bir sebebi
    belkide ailesine sefaatçi olacak bilemeyiz..

9. Allahım bizlere kaldıramayacağımız ,taşıyamayacağımız yük-dert vermesin.Çok üzücü bir durum Allah kimsenin başına vermesin.Şuda bir gerçek ki, hamilelik esnasında, annenin kullandığı kimyasal ürünler ve katkı maddeli gıdalar, röntgen filmi çektirmek, kan uyuşmazlığı ve akraba evliliği özürlü bebek doğumuna neden olabiliyor.Bildiğim kadarıyla hamileliğin ilk döneminde de testlerle durum tesbit edilip engellenebiliyor.Tüm bunlara dikkat edilerek önlem alınabilir.Gerisi de Allah'ın takdiri,Allah sabır ve güç versin..

10. Söylenecek kelime bulamıyorum
    Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun
    Taşıyamıyacağımız yük vermesin inşallah.

11. söyleyecek bir söz bulamıyorum
    Allahım yardıcısı olsun demekten başka
    çalışmaların için kutlarım seni
    :f118: :f118: :f118:

12. :( çok ama çok hüzünlü bir mektup allahım kimseye taşıyamıyacağı yükü vermez
    hayatta herşey dilediğimiz gibi olmayabiliyor daima sabır sabır
    allahım minik bebeğimizin yardımcısı olsun :)

teşekkürler meral hanım paylaşım için