Dizüstü Bilgisayar alımında hangi özelliklere dikkat etmeliyim?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 14 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Dizüstü bilgisayar alımında öncelikle dikkat edeceğimiz şeylerin başında bilgisayardan ne istediğimizdir yani daha açık anlatımıyla bilgisayarı ne amaçla kullanamayacağımızdır.
  Eğer bu bilgisayar bizim için rahatlıkla oyun oynayacağımız bir bilgisayar isteğiyse grafik ve belleği yüksek olan bir bilgisayar seçmek sizin için idealdir.
  Bilgisayarınızı işiniz gereği çizim - tasarım durumlarında kullanacaksınız ya da bilgisayarınızdan beklediğiniz şey multimedya özellikleriyse bu programları çalıştırmak için yeterli özelliğe sahip olup olmadığına ve sesi görüntüsü ve hızının sizi tatmin edip edemeyeceğine dikkat etmeniz gerekmektedir.
  Sadece ihtiyacınız olan internette bilgiler okumak ve hoşça vakit geçirmekse şuanda piyasa olan çoğu dizüstü bilgisayar bu ihtiyacınızı karşılayabilir.
  Bunlara bakıldıktan sonra kafanızda canlanan bilgisayar markasını kullanan kullanıcıların yorumlarını gözden geçirmenizde fayda vardır.
  Bu yorumları internet üzerinden bulabilir ya da herhangi bir teknoloji marketten satış danışmanı sayesinde ürünün artı veya eksi özelliklerini öğrenebilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 29 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Dizüstü Bilgisayar alımında Forum Tarih
Dizüstü Bilgisayarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
İlk Dizüstü Bilgisayar Tasarımcısı Öldü Teknoloji Haberleri 11 Eylül 2012
Dizüstü Bilgisayarda Bluetooth Nerde Bulunur Teknik Yardım 8 Temmuz 2012
Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Teknik Yardım 13 Şubat 2012