Diyette hangi içecekler içilebilir?

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Burcu tarafından 27 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Diyet yaparken en iyi arkadaşınız içecekler olmalıdır. Çünkü ne kadar çok sıvı tüketirseniz metabolizmanın o kadar iyi çalışır, vücut su kaybı yaşamaz, kan dolaşımınız düzgün sağlanır.
  Diyet için bu kadar önemli olan içeceklerden aceba hangisini ne kadar tüketmelisiniz ve hangi sıvı gıdalardan uzak durmalısınız?

  SU : Diyet için en önemli sıvı gıdadır. Uzun süre tok hissetmenize, metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcıdır. Günde en az 1,5 litre su tüketmeniz önemlidir. Diyet sırasında terle attığınız potasyumun karşılanmasını kolaylaştırdığı için kas kramplarınız da geçecektir.

  MADEN SUYU : İçindeki mineraller nedeniyle diyette günde en az bir şişe maden suyu içmenizde fayda vardır. Diyetisyenlerin de özellikle tavsiye ettiği maden suyu hazımsızlık içinde faydalıdır.

  YARIM YAĞLI SÜT : Diyet programında günlük en az 1 bardak yarım yağlı süt mutlaka bulunur. İçerdiği protein ile tokluk hissi verir ve metabolizmanızı hızlandırır.

  YEŞİL ÇAY/MATE/BİBERİYE : Bu üç çay diyette mutlaka tüketmeniz gereken içeceklerdir. Ancak belirli rahatsızlığınız varsa bu çayları içmeden önce bir diyetisyen ile görüşmenizde fayda var. Bu çaylarda metabolizmayı hızlandırır ve yaşlanmayı geciktirir.

  MEYVE ÇAYLARI: İştahı keser, su içmeyenler bol bol meyve çayı içebilirler.
   
 2. Son zamanlarda popüler olan Yeşil kahve de kilo vermede etkili oluyormuş. Aktarlarda satılıyor.
   
 3. Evet yeşil kahvenin yanı sıra birde beyaz çaydan bahsediliyor. Metabolizmayı hızlandırdığını duymuştum.
   
Yükleniyor...
- Diyette hangi içecekler Forum Tarih
Diyette Hazır Besinler ve tarifler Sağlıklı Beslenme ve Diyet 29 Mart 2013
Diyette Yapılan Yanlışlar Sağlıklı Beslenme ve Diyet 15 Ocak 2012
Diyette serbest olan içecekler nelerdir Sağlıklı Beslenme ve Diyet 2 Ekim 2008
Milyoner Eskiden tabakhaneye hızlıca yetiştirilmesi gereken malzeme hangisinin dışkısı olurdu? Sorun Cevaplayalım 18 Ekim 2016