Dişlerin düşmanı stress

'Hastalıklar' forumunda Ezlem tarafından 20 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Stres dişlerin düşmanı
  Stresin dişlere zararları
  Stres dişlere zarar verirmi


  Stres dişlerin düşmanı
  Gün boyu şehir hayatı veya iş hayatına bağlı yaşanan stres, dengesiz beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik uyku bozukluklarına neden olabiliyor. Bu uyku bozukluklarından bir tanesi de uykuda diş gıcırdatma olarak bilinen Bruksizm.

  Uzmanlar, bruksizmi genellikle uyku esnasında oluşan güçlü çene hareketlerinin neden olduğu çeneleri sıkma, dişleri gıcırdatma olayı olarak tanımlıyor. Bruksizm, en sık görülen uyku bozukluklarından, uykuda konuşma ve horlamadan sonra, 3. sırada karşımıza çıkıyor. Araştırmalar; horlama ve uyku apnesi gibi durumların dişlerini gıcırdatan kişilerde daha çok görüldüğünü gösteriyor. Uzmanlar, diş gıcırdatmanın gecenin ilk bölümünde olduğunu belirtiyor. Hastaların genellikle diş gıcırdattığının farkında bile olmadığını, ancak eşleri ya da yakınlarının bu durumdan rahatsız oldukları ifade den uzmanlar, dişlerini gıcırdatan kişilerin sabahları çene, diş ve baş ağrısı çektiklerini de sözlerine ekledi.


  Alıntı
   
Yükleniyor...
- Dişlerin düşmanı stress Forum Tarih
Asit erozyonu-Dişlerin bilinmeyen düşmanı Hastalıklar 20 Ağustos 2008
Türklerin islamiyeti kabul edişlerinde ,islam devletlerine sınır komşusu olmalarının etkisi varmıdır Bilgi Rehberi 15 Mart 2015
Kilo Vermek İçin Dişlerinizi Fırçalayın! Merak Ettiklerimiz 14 Ağustos 2013
Dişlerinizi Beyazlatmak İçin Çilek Denediniz mi? Hastalıklar 30 Temmuz 2013