Diş çürüğünün neden olduğu hastalıklar

'Hastalıklar' forumunda Dark tarafından 19 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Diş çürüğü hangi hastalıklara sebep olur

  Pek çok kimsenin en çok korktuğu şeylerin başında diş sorunları ve buna bağlı olarak dişçiye gitmek zorunda kalma gelir. Kimisi iğneden korktuğu için dişçiye gitmek istemez, kimisi dişini çektirmekten korkutuğu için. Fakat diş sağlığı ihmale edilmemesi gereken bir sorundur. Bilhassa diş çürükleri vücutta bazı rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bu rahatsızlıkların başında ise kalp rahatsızlığı gelmektedir. Ayrıca kas sisteminde ve bağışıklık sisteminde zayıflık meydana gelebilmektedir.
  [​IMG]
  Uzmanlar diş çürüklerinin kalp krizine kadar varabilecek çeşitli rahatsızlıklara neden olabileceğini söylüyorlar. Kalp krizinin yanı sıra, zatürre hastalığı da düş çürüklerinin neden olabileceği hastalıklar arasında.

  Bunların yanı sıra, şeker hastalarında kan şekeri değerlerinde bozukluklar meydana gelebilir. Ayrıca hamile kadınların da erken doğumlarına sebep olabileceği söylenmektedir.

  Diş çürüğü haricinde diş gıcırdaması da çeşitli problemlere yol açabiliyor. Örneğin stresten kaynaklanan gıcırdamalar, ense, sırt ve baş ağrılarına neden olabiliyor. O yüzden stresten uzak durmanın gerekliliğine dikkat çekiliyor.
   
 2. Cevap: Diş çürüğünün neden olduğu hastalıklar

  Iyy çok kötü:(
   
Yükleniyor...
- Diş çürüğünün neden Forum Tarih
Milyoner Eskiden tabakhaneye hızlıca yetiştirilmesi gereken malzeme hangisinin dışkısı olurdu? Sorun Cevaplayalım Salı 00:13
Mustafa Kemal’in Osmanlı yöneticilerinin kendisini geri çağırmaları karşısındaki tutumu Mustafa Kemal Atatürk 7 Eylül 2016
Genetik mühendisleri hangi konularda çalışma yaparlar? Sosyal Konular 3 Eylül 2016
Dış gebelik nedir? Nasıl oluşur? Bunları biliyormusunuz 3 Eylül 2016