Dinle Neyden..

'Dini Konular' forumunda YAREN tarafından 24 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Dinle Neyden...
    Dinle! Ayrılıklardan nasıl şikayet etmede şu ney, ve nasıl anlatmada ayrılıkları, dinle:
    "Erkek - kadın herkes ağlayıp inliyor feryadımdan; ağlayıp inliyor herkes beni kamışlıktan kestikleri gün başladığım feryadımdan...

Özlemimi açmaya bir kalp istemedeyim oysa ben, ayrılıktan parça parça olmuş, beni anlayacak bir kalp istemedeyim. Hani vuslat zamanını arar ya aslından uzak düşmüş kişi, durmadan aslını arar ya hani!..
    Her toplulukta ağladığım bu yüzden benim, her yerde inlediğim bu yüzden. İyilerle dost olmam da, kötülerle oturup kalkmam da bu yüzden. Herkes dostum oluyordu zannımca benim, kendine yakın buluyordu çokları. Ne çare, araştırmadı kimsecikler içimdeki sırları, ve kimse anlamadı ayrılıktan şikayetimi...
    Oysa Sırlarım Çığlıklarımdan Hiç de Uzak Değildir Benim!
    Keskin bakan görür, ve dikkatle dinleyen duyar onları. Yazık, yazık ki her gözde yok o nur, her kulakta yok o dikkat!.. Gizli değildir elbette ten candan; ve can tenden gizli değildir. Lakin canı görmek için izin çıkmadı kimseye...

Hava değildir neyden çıkan bu ses, ateştir söyledikleri, nefes nefes ateştir. Ve yok olsun her kimde yoksa bu ateş! Bir aşk ateşidir içini yakan neyin; hani bir aşk coşkusu gibi içine düşen meyin!..
    Sevgiliden ayrı düşmüşü teselli eder bir ney, yoldaş olur ve musiki perdeleriyle yırtar aşığın sır perdelerini, sırdaş olur. Kim gördü ney gibi hem zehir hem tiryaki, hem dert hem derman başı? Kim gördü ney gibi hem özlemde, hem sarmaş dolaşı?
    Kanla dolu yoldan bahsetmede hep ney; aşk yolunun, Mecnun'un gittiği yolun öykülerini dillendirmede hep. Hani akılsızdır ya sırdaş olan akla, hani zordur ya müşteri bulmak kulaktan gayrı dile; işte o haldeyiz ki zaman erimede üzüntümüzden bizim; anlar yolunu şaşırmada... Ve günler yanışlara yoldaş durmada.
    Geçip gidiyorsa varsın geçsin günler; korkumuz yok ondan... Ey temiz yaratılışın biriciği, hemen sen yanımızda kal yeter! Günler uzadıkça uzadı nasibi olmayan için, ve suya kandı balık dışında her şey. (Bencileyin, bir balık kaldı susuz)
    Pişkinin halinden ne anlasın ki ham...
    Öyleyse sözü kısa kesmek gerek vesselam!..."

(Mesnevi I - B, 1 - 18)
    Mevlana_İskender Pala

[SES]http://www.fileden.com/files/2008/5/10/1904892/SUFiMusic.mp3[/SES]

___KinG___ bunu beğendi.

2. "Özlemimi açmaya bir kalp istemedeyim oysa ben, ayrılıktan parça parça olmuş, beni anlayacak bir kalp istemedeyim" .çok güzel bir paylaşımdı emeğine sağlık YAREN:f118:

3. KinG

KinG Admin

sayfadan çıkamadım dinlendirici huzur veren ney sesi emeğine sağlık yaren:f118:

4. Hani vuslat zamanını arar ya aslından uzak düşmüş kişi, durmadan aslını arar ya hani!..

Hani huzur dolar ya ici, hani derin bir huzura dalar ya ruhu....

Harika bir sunum :f40:

Dinlerken yıldızlar da kaybolup gidiyor insan.. Ellerinize saglık Yaren :f58: :) :)

Burada tutuklu kaldım...Benden size :)

5. Pişkinin halinden ne anlasın ki ham...
    Öyleyse sözü kısa kesmek gerek vesselam!..."

ohhh harikaydı ney sesi Yaren emeğine sağlıkk:f40:

6. Pişkinin halinden ne anlasın ki ham
    yarencim sabah kahvemle çok gitti valla dinlendim canım ellerine sağlık canım :f9: :f9: :f9:

7. ne güzel sözlerdir bunlar ve negüzel sestir ney tanrının sesi denir neyin sesine bilrmisniz okadar hüznlü ve okadar mistiktir paylaşıma tşk

8. Ney sesini oldum olası çok severim zaten sende harika bir sunum yapmışsın yaren..
    Nefis olmuş..
    O güzel ellerine sağlık..
    Teşekkürler...

9. Paylaşım için teşekkürler yaren arada girip dinlerim ben bunu..

10. Offf Yarenim harikasın ve harikalar çıkarmışsın yine bayıldım hayran kaldım insanın sayfadan çıkası gelmiyor bende yaklaşık olarak on beş dakikadır burdayım :f106:
    Ney sesine hayranımdır, nezaman dinlesem ruhum huzur bulur... Şimdide bu sayfada huzur buldum yüreğine sağlık canım :f118: :f118:

11. Hava değildir neyden çıkan bu ses, ateştir söyledikleri, nefes nefes ateştir. Ve yok olsun her kimde yoksa bu ateş! Bir aşk ateşidir içini yakan neyin; hani bir aşk coşkusu gibi içine düşen meyin!..

Off offf
    Bıkmadan dinleyeceğim iki enstrumandan biri ney diğeri keman
    harika bir çalışma olmuş Yaren
    Emeğine sağlık

12. [TABLE="width:80%;background-image:url('http://www.forumdas.net/images/toolbox/backgrounds/20.gif');border:1px inset red;"][CELL="filter:;"] Paylaşım İçin Teşekürler Harika Olmuş Yaren[/ALIGN][/CELL][/TABLE] :f118: :)f96:

[frame="9 80"][glint] [glow=0099CC]Pişkinin halinden ne anlasın ki ham[/glow] [/glint][/frame]

13. Pişkinin halinden ne anlasın ki ham...
    Öyleyse sözü kısa kesmek gerek vesselam!..

ses açılmadı dinleyemedim ama okuduğum çok anlamlı bir yazıydı:f40:
    sayfa çok güzel olmuş farklı bir sunum bi daha denicem
    çok çok teşekkürler yaren abla