Dilsiz Çığlıklar ...!!!

'En Güzel Şiirler' forumunda LâL tarafından 9 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Hangi açıdan değerlendirilir ki bir yalnızlık? Farklı bir yorum getirilmez bir ayrılığa.

Bu sabah yoklama almasındı hayat ve fark edilmesindi öldüğüm . Torpilli bir kaçamak ile erken göçebelik yaşıyordum sonsuzluğa.

Dilsiz çığlıklar bulunurdu iç ceplerimde[​IMG] hiç ses çıkaramadığım lanetli anlardan topladığım. Hüsranım kadar gerçekti yanlışlarım ve yanlışlarım kadar kesindi yaşadıklarım.

Şimdi bir gösterinin tam ortasındayım. Kulağımda bir tını. Hangi notadan girilir ki ölümcül yalnızlığa? Hiddetlendi yüzümün serzenişleri. Artık başlamıştım (her ne kadar duyulmasa da ) içimin feryadlarına !

Bir peçeteye sığdırıldı haykırışlarım. Oysa ben hiç bilmediğim bir ezgiden başlamak isterdim isyanıma. Kimsenin anlayamayacağı bir replikten...

Siz hiç dilsiz şahitlerin yalan söylediğini gördünüz mü ? Ben çoğu kez rüyalarda rastlarım onlara. Zehir olan rüyalarda...

Öylesine bir durağın saçma başlıklı tabelalarında asılı buldum ismini. Ve çoğu kez sancıtır beni o harfler.

Bir kibrit bir kere ateş alır. Ki bilirim hiçbir kez geri dönüşüm kutusuna atılmadım.

Dili yoktur bu kentin ve insanlar yalnızken ağlamak için doğar. Sesleri de çıkmaz hiçbirinin .

Her geçen gün kadar yaşlanır düşüncelerim. Kopuk bir replik payıma düşen. Yine duyulmayacak o naif sesin.

Şimdi dilsizliğimi çığlıklara hediye ettim. Yanlış bir virajın bilmem neresindeyim ve kim bilir kaç durakta daha rastlayacağım ismine.

Hiç bulunmadığım bir sahnedeyim ve önümde dokunmaya yüz tutamadığım bir mikrofon. Seyircilerimse toprak kokulu cesetler. Birazdan yankılanmaya başlar opera usulü dilsiz çığlıklar...

alıntı

2. Cevap: Dilsiz Çığlıklar ...!!!

Bir peçeteye sığdırıldı haykırışlarım. Oysa ben hiç bilmediğim bir ezgiden başlamak isterdim isyanıma. Kimsenin anlayamayacağı bir replikten... :f118:

Güzel bir yanlızlık şiiriydi LaL teşekkürler