Dikkat Zabıta Geliyor

'Eğlence' forumunda NURDİN tarafından 10 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Dilenciler, kitap ve CD korsanları, seyyar satıcılar ve aracını hatalı park edenlerin hep korkulu rüyası olmuştur zabıtalar.Denetim yapıldığını önceden öğrenen şanslı seyyarlar pılını pırtısını toplayıp hemen o bölgeden uzaklaşır. Habersiz baskına uğrayanlar ise çaresiz ceza yer. Sattığı ne varsa teslim eder. Bazı satıcılar ise ekmek parasından olmamak için kaçmaya çalışır. Koşarken sebze-meyvelerinin çoğunu yollara döker ya da arabasını devirerek sermayeyi kediye yükler. Kimi seyyar ise olay çıkarır. Çevresine adam toplayarak zabıtayı bir güzel döver. Bazen de zabıtalar esnafı pataklar. Hemen hemen her zabıtanın böyle ilginç bir hikâyesi vardır.

Bu hikayelerden bir kaç tanesi fıkra gibi ama gerçekten yaşanmış hikayeler okuyun sizleride bir tebessüm ettirebilirler :f196:

İstanbul'dan Kazım Alcan: Şişhane Azapkapı civarında yaya kaldırımlarına park eden araçlara müdahale ediyor, park yapmalarına izin vermiyoruz. Bir gün iyi giyimli biri Mercedes aracı ile park etmek üzere yanaştı. Burada park yasağı var diyerek şahsı uyardım. Ancak bütün uyarılarımıza rağmen aracı park ederek uzaklaştı. Aracı parka çektirdik. 1 saat sonra aracın sahibi geldi, öfkelenerek; "Aracımı nasıl çektirirsiniz? Siz görürsünüz, bakın size neler yapacağım? Sizi Doğu'ya, Kars'a sürdüreceğim." dedi. Yanına giderek; "Ben Karslıyım, şu ismim, şu da sicil numaram, abi üç aydır uğraşıyorum, bir türlü tayinimi Kars'a aldıramadım. Evim, ailem orada, perişan olduk. Bana böyle bir iyilik yaparsan minnettar kalırım." dedim. Ters ters bakarak uzaklaştı.

Antalya'dan Celal Küçükkaraca: Korkuteli'nde dilenen ve insanlara rahatsızlık veren bir dilenciyi yakaladık. Çok perişan durumdaydı, üstü başı dökük, karnı açtı. Ayakta zor duruyordu. Arkadaşlarla dilencinin bu haline çok üzüldük. Hep beraber bir lokantaya gittik, karnını doyurduk. Geldiği şehre geri göndermek üzere biletini aldık. Tam otobüse bindirmek üzereydik ki, bize beklememizi söyleyip, bankaya doğru gitti. Bankadan para çekip yanımıza geldi. Bizleri çok sevdiğini, bu iyiliğimizin altında kalmak istemediğini söyleyip, elindeki bir tomar parayı bize uzattı. Şok olduk.

Konya Hadim'den Durmuş Yüce: Hafta sonu denetimlerimizden birisiydi. Açık esnafı denetliyorduk. Bir berber dükkanının açık olduğunu tespit ettik. Berber müşteriyi tıraş ediyordu. Yüzünü sabunlamış bir yanağını tıraş etmiş, öbürüne geçmek üzereydi. Kapıya geldim. "Hasan Usta hayırlı işler. Dükkanı niye açtın, pazar günü açmak yasak değil mi?" dedim. Daha sözümün sonuna gelmemiştim, Hasan Usta müşterinin kafasını lavoboya soktu. Adam yarım sakal ortada kaldı. Gülmekten dilimi ısırarak oradan uzaklaştım.

2. ben zabıta gelmeden yorumumu yapıp kaçayım :f106:

Zabıta Teşkilatı 182. Yaşını Kutluyor hayırlı olsun dilerim böyle güzel tebessümlü anıları herzaman yaşayan ve yaşatan zabıta olarak hizmete devam ederler

paylaşımına teşekkürler nurdin dostum

3. Zevkle okudum nurdincim güzel bir konuya deginmişsin EMEĞİNE SAGLIK TEŞEKKÜRLER

4. Zabıta Teşklatının 182. Yaşı Kutlu olsun Paylaşımın için teşekkürler Nurdin:f40:

5. Aracımı nasıl çektirirsiniz? Siz görürsünüz, bakın size neler yapacağım? Sizi Doğu'ya, Kars'a sürdüreceğim." dedi, adam güya Kars'a sürgüne gönderip ceza verecek, körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz misali adam da hemen atlamış beni gönderin diye:f106:
    emeğine sağlık NURDİN:f40:

6. Dilenci ve kars hikayesi çok güzeldi teşekkürler Nurdin..