Detoksun Zararları

'Sağlık Rehberi' forumunda Wish tarafından 8 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Detoksun Zararları Nelerdir
  Detoks Yaptırmanın Zararları

  [​IMG]

  Son yıllarda sıkça kullanılan ”detoks” yönteminin, uzun süreli ve yanlış uygulanması halinde, zihinsel bulanıklık ve epilepsiye kadar gidebilen beyin hasarlarına yol açabileceği belirtildi.

  Diyetisyen Lale Sağlık, yaptığı açıklamada, vücutta ”toksin” adı verilen zararlı bazı kimyasallar bulunduğunu ve bu maddelerin vücutta birikebildiğini söyledi.

  İnsan vücudunun, gece ve sabah erken saatlerde kendisini temizlemek için programlandığını anlatan Sağlık, terleme, solunum, idrar yapma, dışkılama ve safra oluşumu gibi doğal yollarla toksinlerden arınıldığını belirtti.

  Sağlık, bazen vücudumuzdaki toksin miktarının çok fazla olduğunu; alkol, kafein içeren içecekler, ilaçlar, besin katkı maddeleri (renklendirici, koku verici, suni tatlandırıcı gibi), tarımsal böcek ilaçları, hava kirliliği, sigara ve egzoz dumanı, radyasyon gibi etkenlerin de bu yükü artırabildiğini kaydetti.

  Sağlık, toksinlerin vücuttan yeterli atılamaması halinde, yorgunluk, güçsüzlük, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, kas ve eklemlerde gerginlik, ağrı ve güçsüzlük, sinirlilik, bunaltı hissi, değişken ruhsal yapı ve bağışıklılık sisteminin yavaşlaması gibi birçok fiziksel ve ruhsal sağlık sorununa neden olabildiğine dikkati çekti.
   
Yükleniyor...
- Detoksun Zararları Forum Tarih
Brezilya Fönünün Zararları Nelerdir? Kadınca 18 Mayıs 2016
Lazer epilasyonun zararları var mı varsa nelerdir? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Havuz Suyunun Zararları Nelerdir? Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016
Bilgisayar Başında Çalışmanın Zararları Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016