Detoks Aslında Yalan mı

'Sağlık Rehberi' forumunda Sitem tarafından 21 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Günlerce sebze suyu içmek, vücudu çeşitli çamurlarla sarmak, sülüklerle kendini tedavi etmek... Tüm bunlar detoks çılgınlığının parçalarından. Ancak Londra Üniversitesi'nden Beslenme Uzmanı Prof. Dr. David Bender'a göre detoks koca bir yalan.

  Daily Mail'de yer alan habere göre, Bender detoksun en iyi ihtimalle hiçbir yararı olmadığını en kötü ihtimaliyle ise ciddi anlamda tehlikeli olduğunu söylüyor.
  Prof. Bender, vücudun zaten zararlı toksinleri atmak için harika bir sisteme sahip olduğunu, bunun için ekstra bir şeyler yapmanın gereksiz olduğuna dikkat çekiyor.

  Ancak bu detoks çılgınlığı pahalı olmasının yanı sıra inanılmaz derecede tehlikeli de. Geçtiğimiz Ağustos ayında Kanada'da bir kadın detoks için tüm vücuduna bir tür çamur sürdürüp, saatlerce vücudu sarılı halde bekledikten sonra öldü. Daha sonra yapılan otopsi sonuçları 35 yaşındaki Chantal Lavigne ismindeki genç kadına inme indiğini gösterdi.
  Uzmanlar en etkili detoksun vücudumuz tarafından sadece tuvalete giderek yapıldığının ve vücudumuzun yiyecekleri hormonlara dönüştürmek için son derece karmaşık maddeler ürettiğinin altını çiziyor. Bu sebeple yüzyıllardır bu görevi tek başına yapan vücuda dışarıdan bir takım takviyelerle detoks yaptırmak metabolizmayı kötü etkiliyor.

  hürriyet
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Detoks Aslında Yalan Forum Tarih
Yağ yakan detoks suyu tarifi Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Detoks nedir vücuda faydaları nelerdir? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 21 Mayıs 2014
Detoks Diyeti Nasıl Yapılır Sağlıklı Beslenme ve Diyet 14 Ocak 2013
Detoks Nedir Nasıl Yapılır Kişisel Bakım 14 Ocak 2013