Dershaneler Kalkıyor

'Haberler' forumunda KaRL_ tarafından 28 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. 28 Nisan 2010

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği "dershaneleri kaldırma planı" üzerinde çalıştıklarını söyledi.
  Bakan Çelik "Dershaneler sebep değil sonuç bu sebepler var oldukça bunlar da var olmaya devam edecektir" dedi. Dershanelerin ortadan kaldırılabilmesi için önce onları var eden bu sebeplerin ortadan kaldırılması gerektiğini belirten Çelik üniversiteye giriş yöntemi de dahil olmak üzere çeşitli seçenekler üzerinde bakanlık olarak çalıştıklarını söyledi.
  Bu amaca yönelik ilk adımı OKS ile ortaöğrenimde attıklarını belirten Bakan Çelik "OKS’de bunu yaptık ama alışkanlıklar hemen değişmiyor. Bu sistemin önce bir oturması lazım" dedi. Çelik üniversitelere giriş sistemine ilişkin değişikliğin de OKS üzerinden geliştirilecek yeni bir sistemle gerçekleştirilebileceğini söyledi.
  Eski Milli Eğitim Bakanlarından TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam da üniversite sınav sistemi değişikliğine ilişkin olarak "Lisede öğretim başarı notunu esas alan sonra da bilgiyi değil yeteneği ölçen tek sınav" önerisinde bulundu. Sağlam bu sistemle dersanelere gerek kalmayacağını da söyledi.
   
 2. Cevap: Dershaneler Kalkıyor

  ALLAH ım yaa..bu egtım sistemı ne zaman adam gıbı düzenleyecekkkk ????
  dersanecılık ayrı bır sektor olmus artık kaldırmak o kadar kolaymı ya...tşkler
   
Yükleniyor...
- Dershaneler Kalkıyor Forum Tarih
Dershanelerin Kaldırılması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Zaman Tüneli 8 Ekim 2012
Dershanelerin Kapatma Şartları Merak Ettiklerimiz 13 Eylül 2012
Dershaneleri Kendiliğinden Kapatacak Kararlar! Haberler 12 Eylül 2012
Dershaneler Ne Zaman Kaldırılıyor Haberler 10 Eylül 2012