Denizli Pamukkale Üniversitesi

'Bilgi Rehberi' forumunda Ezlem tarafından 15 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Denizli Pamukkale Üniversitesi

2001 itibariyle üniversite 6 fakülte, 8 yüksek okul ve 3 enstitüsündeki normal ve ikinci öğretim programları ile eğitim, araştırma, danışmanlık ve uygulama işlevlerini

Üniversite Hakkında
    Kuruluş: 1992
    1992 yılına kadar İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Tip ve Mühendislik Fakülteleri ile Eğitim ve Meslek Yüksek okulları 1992’de Pamukkale Üniversitesi çatısı altında toplanmıştır.

2001 itibariyle üniversite 6 fakülte, 8 yüksek okul ve 3 enstitüsündeki normal ve ikinci öğretim programları ile eğitim, araştırma, danışmanlık ve uygulama işlevlerini yürütmektedir.

3.500 kapasiteli ögrenci yurtlarina sahiptir. Yurtlardaki internetcafeler ile İnternet bağlantısı kurulabiliyor. Üniversitenin Bilgi İşlem Dairesi her öğrenciye özel mail, web sayfası açma, ftp gibi imkanları sunmaktadır.

2001 itibariyle üniversiteye mensup 45 eleman yurt dışında doktora yapıyor (Aralarında Almanya’da olanı yok). Bir hocaya düsen ögrenci şayisi 35’tir.

Yurtdışındaki Türk akademisyenler için geçici süreli veya devamlı çalışma alternatifleri sunulabilmekte, gerektiğinde proje bazında çalışmalar yapılabilmektedir.

2001 itibariyle toplam 11.000 öğrencisi vardır.

Enstitüler: Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler

Partner Üniversiteler
    2001 itibariyle henüz yok. Ancak rektör, özellikle yurtdışındaki Türk öğrencilerden Pamukkale Üniversitesi ile partnerlik ve değişim programları gerçekleştirilebilec ek üniversitelerle irtibat kurulmasında yardımcı olmalarını bekliyor.

Yabancı Öğrenci SayısıToplam öğrenci sayısının % 0.1’i olup, yaklaşık 20 öğrencidir (2001 sayıları). Bunlar Kıbrıs ve Orta Asya Türk Devletlerinden gelen öğrencilerdir.

Fakülteler / Master / Doktora
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    Mühendislik Fakültesi
    Fen Edebiyat Fakültesi
    Tip Fakültesi
    Teknik Eğitim Fakültesi
    Eğitim Fakültesi

Yüksek Okullar
    Fizik Tedavi Rehabilitasyon MYO
    Denizli Sağlık MYO
    Çivril Kadri K. Sağlık MYO
    Denizli MYO
    Denizli Sağlık MYO
    Çivril MYO
    Bekirli MYO
    Honaz MYO

Şehir Hakkında
    Nüfus: 500.000
    Varış: Denizli Havaalanı 90 km uzaklıktadır. Otobüs ile bütün büyük şehirlerden direkt bağlantısı vardır.

Görülebilecek Yerler

Pamukkale ve Kaplıcalar, Çamlık, ...

2. Şimdi şehrin nüfüsu bir milyonu geçti okulun da bu sene 30.000 i :D

PAÜ :)

3. Vaaaaayyyy, benim okulummmm :f63:
    1990 yılında girdiğimde henüz Dokuz Eylül Üniversitesi'ne bağlıydı.
    Nefis bir yerdir Denizli ve özellikle Pamukkale.
    Ama şimdilerde çok daha nefis olmuş.
    Bu güzel tanıtım için teşekkürler Ezlem..
    Ha bu arada yeni avatarın çok hoş, güle güle kullan :f40:

4. bilgi ve paylaşım için teşekürler, ama avatar için bişi diyemem başka bir mesaj da sölerim olmazmı :f20::f196: