Denize Girmek Orucu Bozarmı?-Oruçlu İken Denize Girilirmi?

'Ramazan ve Oruç' forumunda Blue tarafından 12 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Yıkanmak, Denize Girmek Orucu Bozar mı?
    Ağızdan ve burundan dimağa veya mideye su kaçırmamak şartıyla, yıkanmak orucu bozmaz. Yalnız İmam-ı Azam serinlemek için suya girmeyi veya yaş elbiseye sarılmayı mekruh saymıştır. Ebu Yusuf'a göre değildir. Allah Resulü oruçlu iken hararetini gidermek için başına su dökmüştür. Ancak denize veya nehre girip de uzun müddet yüzülecek olursa çok büyük bir ihtimalle mideye veya dimağa su kaçar. Böylecede oruç bozulur.

2. Cevap: Denize Girmek Orucu Bozarmı?-Oruçlu İken Denize Girilirmi?

Bilgiler için teşekkürler Blueemm. Benim gibi her yüzüşünde su yutan biri kesinlikle girmemeli :oops:

3. Cevap: Denize Girmek Orucu Bozarmı?-Oruçlu İken Denize Girilirmi?

Tesekkürler abla güneste pek kalamıyorum bu yüzden denizede giremiyorum sorun yok yani :f40:

4. Cevap: Denize Girmek Orucu Bozarmı?-Oruçlu İken Denize Girilirmi?

konu başlığı soru cevap şeklinde gibi olmuş bende şahsı fikrimi söylüyorum denize girmek orucu bozar çünki bozması için bir çok sebep var hayırlı ramazanlar herkese

5. Cevap: Denize Girmek Orucu Bozarmı?-Oruçlu İken Denize Girilirmi?

Bilgi İçin Saolda Lider Diyo O Sen Diyon O :D

6. Cevap: Denize Girmek Orucu Bozarmı?-Oruçlu İken Denize Girilirmi?

tşkler paylasım için.orucu tehlıkeye atmamak en ıyısı

7. Cevap: Denize Girmek Orucu Bozarmı?-Oruçlu İken Denize Girilirmi?

arkadaşlar herşey güzel hoşta burada orucu bozar çünki su yutma riski var deniyor bir varsayımdan bahsediliyor yani su yutmazsam neden orucum bozulsun ki ona bakarsanız duşta almayın duş alırkende su yutma riskiniz var yani risk var diye birşey yapmamak normal değil gereğinden fazla ihtimam gösterirsiniz olur biter önemli olan suyu ağızınızdan veya burnunuzdan yutmamanız.