Dengeli beslenen çocukla dengeli beslenmeyen çocuk arasındaki farklar

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve HazaN tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

 1. HazaN Admin

  Dengeli beslenmenin faydaları
  Düzenli beslenen çocukun farkı

  sağlıklı ve düzenli beslenen çocuk daha çalışkan, daha zayıf, daha hareketli olurken. Düzensiz beslenen çocuklarda obezite başta olmak üzere pekçok rahatsızlık ortaya çıkabiliyor.

  Sağlıklı bir nesil yetişmesi ve ülkemizin hızla ilerleyen çağı yakalayabilmesi için, bebeklikten itibaren yaşamın her döneminde yeterli ve dengeli beslenme sağlanmalıdır. İnsanlar yetersiz beslendikleri zaman büyüyemezler, sağlıklarını koruyamazlar, mutlu ve başarılı bir yaşama ulaşamazlar.

  Ancak yetersiz beslenmenin yanı sıra aşırı beslenme de sağlığımızı bozabilir. İhtiyaçtan fazla besin tüketimi çağımızın en önemli ve yaygın hastalıklarından olup yaşamımızı tehdit eden şişmanlık(obesite), şeker hastalığı (diyabet) ve kalp hastalığı gibi hastalıklara neden olur.


 2. irem Ziyaretçi

  Cevap: Dengeli beslenen çocukla dengeli beslenmeyen çocuk arasındaki farklar

  Sağlıklı bir nesil yetişmesi ve ülkemizin hızla ilerleyen çağı yakalayabilmesi için, bebeklikten itibaren yaşamın her döneminde yeterli ve dengeli beslenme sağlanmalıdır. İnsanlar yetersiz beslendikleri zaman büyüyemezler,sağlıklarını koruyamazlar, mutlu ve başarılı bir yaşama ulaşamazlar.Ancak yetersiz beslenmenin yanı sıra aşırı beslenme de sağlığımızı bozabilir.İhtiyaçtan fazla besin tüketimi çağımızın en önemli ve yaygın hastalıklarından olup yaşamımızı tehdit eden şişmanlık(obesite), şeker hastalığı (diyabet) ve kalp hastalığı gibi hastalıklara neden olur. Özetle; hiçbir hastalığın tedavisi için mucize bir gıda yoktur sağlıklı yaşamın temeli yeterli ve dengeli beslenmedir


Benzer konu başlıkları: Dengeli beslenen
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Sağlıklı ve Dengeli Beslenme 14 Eylül 2013
Sorun Cevaplayalım dengeli ve düzenli beslenmek için yapmamız gerekenler 1 Aralık 2012
Sorun Cevaplayalım Neden dengeli ve düzenli beslenmeliyiz? 8 Kasım 2012
Soru Cevap Dengeli Ve Düzenli Beslenme Nedir? 12 Ekim 2012
Sorun Cevaplayalım Yeterli ve Dengeli Beslenmemenin sonuçları nelerdir 27 Eylül 2012