demir tavında dövülür atasözünün anlamını açıklayan bir kompozisyon yazın

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 7 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. demir tavında dövülür atasözünün anlamını açıklayan bir kompozisyon yazınız
    2. Cevap: demir tavında dövülür atasözünün anlamını açıklayan bir kompozisyon yazın

  Demir Tavında Dövülür İle İlgili Kompozisyon

  Zamanı İyi Kullanmak

  Zaman, insan hayatındaki en değerli hazinedir. Onu doğru kullanmak insanın kendi elindedir.

  Her işi vaktinde yapmak en iyisidir. Yapılacak işleri sürekli ertelemek bizlere umulmadık kayıplar getirebilir. Çünkü zamanı geri getirmek mümkün değildir. İnsanların çoğunda genelde erteleme eğilimi vardır. Bir işi ertelemek için yüzlerce bahane üretilebilir. Bu durumda birçok insan savunma mekanizması kullanır. Hayallerini, umutlarını sanki hayatı sonsuzmuş gibi düşünerek, hayallerini ve umutlarını hiç gelmeyecek bir geleceğe ertelemeyi tercih ederler ve ertelemek için de sürekli bir bahane bulurlar. İnsanoğlu, zamanın kıymetini pek de bilmez ne yazık ki!

  Bugün, hayatımızın geriye kalan kısmının ilk günüdür. Dün yapılması gereken bir işi bugüne ertelersek bugün yapmamız gerekenleri de yarına ertelemek zorunda kalırız. Peki yarın daha önemli bir işimizin çıkmayacağını nereden bilebiliriz? Ertelemek insana vakit kazandırmaz aksine kaybettirir. Çünkü aslında ertelediğimiz hayatımızdır. Hayat ertelenmeyecek kadar da kısadır.

  Uygun zamanı bulmak ve işi zamanında yapmak, zamanı iyi kullanmaktır. Atalarımızın da dediği gibi, bugünün işini yarına bırakmamalıyız.”Mutluluk başarıya, başarıda zamanı iyi değerlendirmeye bağlıdır.”
  Alıntı
    3. Cevap: demir tavında dövülür atasözünün anlamını açıklayan bir kompozisyon yazın

  Saol çok işime yaradı ödev vardıda saol gerçekten teşekkur ederim