Dehşet veren köpeklere yasak geldi

'Haberler' forumunda cCasT tarafından 27 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Vatandaş yazdı, Meclis uyardı, 3 bakanlık harekete geçti: Pitbull'lar toplatılsın.

Sokak ortasında Pitbull saldırısına uğrayarak bedeni paramparça olan vatandaşların başvurusu üzerine “toplatma” kararı alan TBMM Dilekçe Komisyonu’nun üç bakanlığa gönderdiği “harekete geçin” talimatı sonuç verdi.
    İçişleri Bakanlığı, valiliklere 7 Haziran’da gönderdiği genelgeyle pitbull başta olmak üzere, kanunen üretilmesi ve sahiplendirilmesi yasak olan hayvanların toplatılması, bulunduranlara ceza kesilmesi ve bu tür hayvanların internet üzerinden satışı ve dövüştürülmelerinin engellenmesi talimatı verdi.

Çevre ve Orman Bakanlığı da üniversiteler ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği’yle temasa geçerek, klinik ve hastanelere getirilen tehlikeli köpeklerin kimlik ve adres bilgilerinin kendilerine bildirilmesini istedi. Valiliklere de yazı gönderen Çevre ve Orman Bakanlığı, yırtıcı hayvanlara el konularak bakımevlerine teslim edilmesi, bu tür hayvan sahiplerine 3 bin 434 TL para cezası kesilmesi talimatı verdi.

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, şunları söyledi:
    “Kanuni yasaklar olmasına rağmen uygulamada sıkıntılar vardı. Komisyonumuzun kararıyla bakanlıklar harekete geçti. Pitbull saldırısına uğrayan vatandaşların fotoğraflarını gördüğümde kanım donmuştu. Artık insanlara dehşet veren pitbull benzeri hayvanlar beslenmesine göz yumulmayacak.”

2. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Teşekkürler Paylaşım İçin Ama Zaten Yasaklanmamışmıydı Bu Köpekler...

3. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Sadece bazı iLLerde yasakTı. İstanbuLda yasak ne aRar. oLsa biLe kim dinLer yasagı isTanbuLda =)) ama bu kesin karar.

4. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Ne Kadar Yasak Olursa Olsun Adam Gizli Gizli Besler Yine Besler...

5. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

BesLesinde Sokaga cıKaramaz ki =) GöRüLdügü yerde vuruLacakLar.

6. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Ben Mahallede 10 Tur Attırıyom Kimse Bişey Demiyor... :p :))

7. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

=) Yaw ben biLemem PitBuLL benden uzak dursun =) TekLikesini yasadım ben . Tas gibi kafası var . Sopayla vurdum kafasına da hicbirsey oLmadı .s

8. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Kafasınamı Vurdun Maşallah Ne Cesaret cCasT :))

9. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Bizim bir reis vardı onun pitbuLu vardı . VurcakTı onu ellerini faLan bagladı. Silah ile vuracaktı ama . Cünkü artık PitbuLL kendinden vazgecmis durumdaydı . Herseyi yapabilecek duruma gelmisti. Tam silahla vuracaktı vazgecti.Sopayla kafasına vurmaya basLadı.İki darbede ben attım kafasına. Tam 13 kez kafasına o darbeyi aLdı kafasında en kücük bir kırılma ve kanama oLmadı :S

10. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Yalnız Bağlamasalardı Ellerini Ayaklarını... Gerisini Düşünmek Bile İstemiyorum...

11. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Sen ne diyorsun ByFear onun eLLerini faLan bagLamadan öyLe vursan oNa o seni öLdürmeden bırakırmı =) En sonunda siLah iLe kafasına sıkTı. SopayLa öLmedi =) Ayrıca dedigim PitBuLL 7 ayLıkdı =) Düşün gerisini ...

12. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Onun Dişleri 1 Ton Basabiliyormuş...

13. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

eveT daha önce duydum onu ben =) hatta Amerikada bir adamın suratını dişlemis adamın suratının ortası yok oLmus.Adamın suratının ortasında PitbuLun agzının izi cıkmıs :S

14. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

Iyyykkk :f132::f132:

15. Cevap: Dehşet veren köpeklere yasak geldi

haha =))