Dayanıklı Ev Aletleri Alırken Tercihiniz

'Zaman Tüneli' forumunda Oylesine tarafından 3 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

?

Dayanıklı ev aletleri alırken tercihinizi belirlemenizde en önemli faktör hangisidir?

1. Marka

5 oy
    38.5%
  2. Teknolojik Üstünlük

7 oy
    53.8%
  3. Fiyat avantajı

1 oy
    7.7%
  4. Eş-Dost Nasihatı

0 oy
    0.0%
  5. Tüketici ve şikayet sitelerinin yorumları

0 oy
    0.0%
  6. Uygulanmakta olan promosyon programı

0 oy
    0.0%
  7. Reklamlar

0 oy
    0.0%
  8. Fikrim yok

0 oy
    0.0%
  9. Diger

0 oy
    0.0%

1. Dayanıklı ev aletleri alırken tercihinizi belirlemenizde en önemli faktör hangisidir?

2. Dayanıklı ev aletleri alırken markası çok önemlidir benim için. Markası fazla belli olmayan aletlerim bozulduğunda çok sorun yaşadım. En başta servis sıkıntıları var, yeteri kadar servisleri yok. Çamaşır makinem bozuldu telefon açtım servise. Bana söylenen telefonda aynen şu" biz o semte servis yapmıyoruz, size başka bir numara vereceğiz orası ile irtabata geçin. Aradım verilen numarayı" birkaç gün sonra gelebiliriz" dediler. Ve iki gün sonra geldiler.
    emeğine sağlık ÖYLESİNE:f118:

3. Öncelikle marka önemli bir etken. Markaları belirledikten sonra... Farklı markalardaki teknoloji ve diğer yönlerden karşılaştırmasını yaparım.. Aynı kalite ve teknolojideki ürünlerin fiyat karşılaştırmasından sonra. İlk 3 sırayı alan ürünün kullanıcı yorumlarını değerlendiririm... Favori ürünü belirledikten sonra mağazaya hanımla beraber gider listeye bile giremeyen bir ürünü tipi diğerlerine göre daha güzel olduğu için alırız....:f30: :f19:

4. bende bilinmemiş markaların dayanıklı olmadığını düşünüyorum ve garantiside yok diğerleri kadar bu yüzden genelde bildik tanıdık markaları tercih ediyorum servis imkanları da kısıtlı oluyor yani kısacası tercihim marka diyorum :f40:

5. :f106: Yav ben bukadar sınamam ki
    Marka ve teknoloji benim içinde önemli
    servis ağının büyük olması ayrıca.
    Emeğine sağlık Öylesine.

6. Benim için önce marka sonra garantisi servis ağı ve tabiki teknolajisi eee birde fiyatı varr bu knuda hassasıımdır çok gezerim bir eşya alacağım zaman nerede en kalitelisi ve en hesaplısı varsa onu arar bulurum :f63:

Emeğine sağlık Öylesine:f40:

7. Valla daha önce ev aleti almadım bilemicem..:f106: :f106:

Ama tabiki markası ve servis ağı önemlidir diye düşünüyorum..:f63: Teşekkürler Öylesine Ablacım..:f40:

8. Teknolojik üstünlüğüne bakarım ilk önce tabiki