Dalyan Köfte malzemeleri yapılışı

'Damak Keyfi' forumunda Pardus tarafından 23 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DALYAN KÖFTE
    Hazırlık süresi: 10 dakika
    Pişirme süresi: 30 dakika
    4 kişilik

Gerekli malzeme:
    1 kg köftelik az yağlı kıyma
    2 dilim ufalanmış ekmek içi
    1 kuru soğan
    1 yumurta
    Tuz, karabiber, kimyon

İç malzemesi:
    2 katı haşlanmış yumurta
    3-4 çorba kaşığı küp doğranmış havuç
    3-4 çorba kaşığı bezelye
    3-4 çorba kaşığı küp doğranmış patates

1. Kıymayı derin bir kaba alıp ekmek içi, rendelenmiş soğan, yumurta, tuz ve baharatı ilave edip güzelce yoğurun.
    2. Sebzeleri yumuşayana kadar haşlayıp süzün veya hazır olarak konserve garnitür kullanabilirsiniz. Yumurtaları soyup dilimler halinde kesin.
    3. Kıymayı bir folyonun üzerine veya genişçe bir tepsinin içinde bir parmak kalınlıkta ve dikdörtgen şeklinde elinizle şekillendirerek yayın. Düzgünce bir sıra halinde bir kenarına yumurta dilimlerini dizin. Sebzeleri yayıp eti rulo yaparak muntazam bir şekilde sarın.
    4. Ruloyu yağlanmış fırın kabına yerleştirin. 180 derece fırında 30-35 dakika kadar pişirin.

Dilimleyerek sıcak servis yapın.

İhsan USTA kaynak

2. Cevap: Dalyan Köfte

Ortaokuldayken mahallemizde bir çocuk vardı ona bu şekilde seslenirdik. Ama maşallahı vardı çocuğun cidden köfte gibiydi :f30: :f30:
    Ben mümkünse adana köfte alayım :f132:

3. Cevap: Dalyan Köfte

Evet anneme katılıyorum bende Adana köfte istiyorum .. :f40: Ama bunun görünüşüde fena değil yani .. :f63::) Teşekkürler öretmenim .. :f40:

4. Cevap: Dalyan Köfte

Köftemi yaptın bize :) Ellerine sağlık :f40:

5. Cevap: Dalyan Köfte

Evet öretmenim artık bu köfteden bizede yaparsında tadına bakarız .. :)

6. Cevap: Dalyan Köfte

Yemek konusu açmaya korkar oldum...Millet yemek yapmaktan bıkmış...Denk getirdimi affetmiyor :))

7. Cevap: Dalyan Köfte

Servisi bu kez çok beğendim ellerine sağlık Pardus :))

8. Cevap: Dalyan Köfte

Acıktıııımmmm !... Ellerine sağlık Pardus ama bende Adana diyenlerdenim :) Neyse bi daha ki sefere onu yaparsın :f196:

9. Cevap: Dalyan Köfte

:):)