Daha temiz olmamız için neler yapmalıyız

'Bilgi Rehberi' forumunda Demet tarafından 11 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Daha temiz olmamız için neler yapmalıyız

  Daha temiz olmak için yapmanız gerekenleri şöyle maddeler halinde yazalım. Bakalım daha temiz olmak için neler yapmamız gerekiyormuş.

  Temiz olmak için önce ellerimizi sık sık yıkamayı alışkanlık haline getirmekte fayda var. Dışardan gelince, yemek yiyince, tuvaletten çıkınca eller mutlaka sabunlanmalıdır. Bu sağlık içinde oldukça önemli bir alışkanlıktır.

  el_yikama.

  Kıyafetlerimizi günlük olarak değiştirmeli ve değiştirdiğimiz kıyafetlerimizi güzelce yıkamalıyız. Bu işlem çevremizde oluşturacağımız intiba için önemlidir.

  camasir_yikama.

  Yıkanan çamaşırlar mutlaka ütülenmelidir. Böylece hem mikropları kırılır hemde görüntümüzde ciddi bir değişiklik yaratır. Girdiğiniz ortamlarda kıyafetlerinizin ütüsünü takip eden bir çift göz olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

  ütü yapmak.

  Hergün duş almak hem kendinizi daha rahat hissettirir hemde temizliğin en önemli kuralıdır. Duştan sonra kremlenip parfüm sürmek kendinize olan güveni bir kat daha arttıracaktır. Sudan ve banyodan korkmayın :)

  dus_alma.

  Diş temizliği ve bakımı da yine önemli bir konudur. Hergün düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalamayı alışkanlık haline getirin. Gülümsediğiniz zaman ışıl ışıl görünen dişler çevrenizi de olumlu etkileyecektir.

  dis_fircalama.

  Saçlarınız her zaman ön planda olduğu için özen göstermeniz şarttır. Saçlarınız tarayın, şekillendirin. Yağlı yapış yapış saçlarla dışarı çıkmak yapacağınız en büyük hatadır.

  sac-tarama.

  Tırnak temizliği de önemli bir konudur. Tırnaklarınıza bakamıyorsanız lütfen kesin. Bakımsız uzun tırnak kadar kötü bir görüntü düşünülemez. Tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kesin ya da mutlaka bakımını yapın. Manikür pedikür biz insanlar için
  tirnak-kesme.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Mart 2015
Yükleniyor...
- Daha temiz olmamız Forum Tarih
Milyoner Venüste Yaşıyor Olsaydınız Sizin için Hangisi daha uzun olurdu Sorun Cevaplayalım 9 Eylül 2016
Türkiye haritası Marmara Bölgesi’ni gösteren haritaya göre neden daha az ayrıntı içermektedir? Güncel Bilgiler 2 Eylül 2016
Hangi tür haritalarda ayrıntı daha fazladır? Türkiye Coğrafyası 6 Temmuz 2016
Kadınlar neden daha çok kitap okuyor Kitap özetleri 20 Haziran 2016