Cyborg: Google'dan web tabanlı işletim sistemi

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 2 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Cyborg: Google'dan web tabanlı işletim sistem


  Google'ın merakla beklenen işletim sistemi projesi ilk meyvesini verdi. Karşınızda Google Cyborg...
  [​IMG]

  Google Cyborg: Modern kullanıcı arabirimiyle web tabanlı bir sistem.
  Google, Android ile akıllı telefonlara ve netbook'lara girdikten sonra şimdi de masaüstü bilgisayarlara yönelmek istiyor. Firma tarafından yapılan bir sunum Cyborg olarak adlandırılan projeyle ilgili ilk detayları su yüzüne çıkardı. Cloud Computing (web tabanlı) mantığını baz alan işletim sistemi Windows 7 için tehlikeli olabilir.

  Google'a göre yakında kullanıcıların PC donanım yapılandırması hakkında endişelenmesine gerek kalmayacak. Tam bu konuda Google projesi Cyborg yardıma koşacak. Hypervisor (sanal makine denetleyicisi) olarak bilgisayarın, cep telefonunun veya oyun konsolunun kontrolünü ele alan ufak bir istemci yazılım yeterli olacak. Asıl işletim sistemi ve kişisel dosyaların neredeyse hepsi güvenli sunucularda depolanacak ve açma tuşuna basıldığı anda kullanıcıya iletilecek.

  Yüksek performanslı donanıma ihtiyaç duymamasının yanında Cyborg'un başka avantajları da olacak. Akıllı Advanced Resource Scheduler (ARS: Gelişmiş Kaynak Zamanlayıcısı) Cyborg sistemlerinden kendine ayrılmış olan cluster'ı sürekli olarak denetliyor. Eğer bir Cluster-PC az kaynağa ihtiyaç duyarsa mevcut işlem süresi daha fazla yük altında olan sisteme dinamik biçimde dağıtılıyor. Kullanıcı bu sürecin farkına varmıyor ve sadece gönderdiği sorguların yanıtlarını ekranda görüyor.
   
Yükleniyor...
- Cyborg Google'dan tabanlı Forum Tarih
Casus böcek Cyborg Teknoloji Haberleri 26 Ekim 2009
Google'dan Kış Gündönümü Logosu Okulistik 21 Aralık 2013
Google'dan 10 Kasım Karanfilli Doodle Açıklaması Bunları biliyormusunuz 19 Kasım 2012
Google'dan Microsoft'a Çalım Haberler 2 Mayıs 2012