Çürük dişlere dikkat

'Hastalıklar' forumunda Ezlem tarafından 20 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Çürük dişler Çürük dişin zararları
  çürük dişin zararları nelerdir

  [​IMG]

  Ağız ve dişteki hastalığın kan dolaşımını etkileyerek kısa bir sürede vücudun diğer organlarına baskı kuracağını belirten Dr. Mahmut Eliş, vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğini dile getirdi.

  Eliş, ağız ve dişleri sağlıklı olan insanların tüm vücudunun sağlıklı sayıldığını belirterek, "Ağız ve dişlerin sağlıksız olduğu durumlarda vücudun bir çok bölümü olumsuz etkilenir. Basit bir çürük vücudun diğer bölgesindeki organlarda enfeksiyona ve dolayısıyla çeşitli hastalıklara yol açmaktadır. Dişlerdeki çürük olayı besinlerle mideye, oradan da kan yolu ile vücudun çeşitli yerlerine yerleşebilir. Bu da çok ciddi olumsuzluklara neden olmaktadır. Dişten dolayı kalp, sindirim sistemi, dolaşım sistemi bir bütün olarak böbreklerde çeşitli rahatsızlıklar oluşmaktadır" dedi.

  Vatandaşların diş sağlığına yeteri önemin vermesini isteyen Dr. Mahmut Eliş, basit bir olay olarak görülen bu durumun bütün vücudu etkisi altına aldığının bilinmesi gerektiğini söyledi. Eliş, "Ağız ve diş sağlığı insan vücudu için çok önemlidir. Ağızdaki basit bir çürüğün insan vücudunda değişik hastalıkların başlangıç nedeni ve tetikleyicisi olabilir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığının ciddiye alınması gerekir" şeklinde konuştu
  Alıntı
   
Yükleniyor...
- Çürük dişlere dikkat Forum Tarih
Geçtiğimiz yıl Denizli çürüksu ovasındaki 1900 Yıllık mermer üstünde ne bulunmuştur Sorun Cevaplayalım 20 Şubat 2016
Rüyada çürük dişini çektiğini görmek Rüya Tabirleri 28 Mayıs 2014
Rüyada Çürük diş görmek Rüya Tabirleri 29 Temmuz 2013
Çürük Tahtaya Basmak Deyiminin Anlamı Atasözleri ve Deyimler 18 Aralık 2012