Curuba Meyvesi Faydaları

'Şifalı Bitkiler' forumunda Ezlem tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Curuba Meyvesi nedir
  Curuba Meyvesinin Faydaları nedir
  Curuba Meyvesi yararları
  Curuba Meyvesi neye iyi gelir

  Pembe çiçekli, çekirdekli bir meyve. İçte kalan çekirdekli kısmı yeniliyor. Sarı olanları olgun ve yenilebilir oluyor. Orta ve Güney Amerika’da üretiliyor. Curuba’ nın çekirdeklerini yiyebilir, kokteyllerde, dondurmalarda, pastalarda kullanabilirsiniz. C, B1, B2, B3 vitaminleri ile demir ve kalsiyum içeriyor. Kan basıncını düzenliyor. Kanın pıhtılaşması için gerekli maddeleri sağlıyor.

  Faydaları :
  İçerdiği özellikle B3 sayesinde sinir sisteminin düzenli çalışmasını destekler. kolesterol düşürücü olarak da kullanılabilir. Yiyeceklerin enerjiye dönüştürülmesinde etkilidir. İştahı arttırır, hazmı kolaylaştırır. Sağlıklı bir deri sağlar ve santral sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Kan basıncını normal seviyede tutar. Bütün vücuda oksijen taşıyan hemoglobin oluşumuna yardımcı olur. Kanın pıhtılaşmasında gereklidir.

  Nasıl ve Nerede Kullanacağız ? :
  Curuba’nın çekirdeklerini yiyebilir, kokteyllerinizde, dondurmalarınızda, pastalarınızda, meyve salatalarınızda vs kullanabilirsiniz.Yine Curuba dekorasyonlarınıza egzotik bir hava katacaktır.

  Besin Değerleri :
  Curuba C, B1, B2,B3, Demir ve Kalsiyum ihtiva eder. Kan basıncını normal seviyede tutar. Bütün vücuda oksijen taşıyan hemoglobin oluşumuna yardımcı olur. Kanın pıhtılaşmasında gereklidir.
   
Yükleniyor...
- Curuba Meyvesi Faydaları Forum Tarih
Kral Meyvesi ile kilolarınıza veda edin Sağlıklı Beslenme ve Diyet 26 Aralık 2013
Argan Yağı ve Meyvesinin Faydaları! Kısa Bilgiler 7 Kasım 2013
Aronia Meyvesinin Faydaları Nelerdir? Merak Ettiklerimiz 25 Ekim 2013
Kamkat Meyvesinin Faydaları Neler Bunları biliyormusunuz 19 Mayıs 2013