Cumhurbaşkanlarımız Ve Görev Süreleri

'Kısa Bilgiler' forumunda Aysell tarafından 11 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


  1. Cumhurbaşkanlarımızın Görev Süreleri
    Cumhurbaşkanlarımız Ve Görev Süreleri


    1.Mustafa Kemal Atatürk (29 Ekim 1923-10 Kasım 1938)
    2.İsmet İnönü (11 Kasım 1938-22 Mayıs 1950)
    3.Celal Bayar (22 Mayıs 1950-27 Mayıs 1960)
    4.Cemal Gürsel (27 Mayıs 1960-28 Mart 1966)
    5.Cevdet Sunay (28 Mart 1966-28 Mart 1973)
    6.Fahri Korutürk (6 Nisan 1973-6 Nisan 1980)
    7.Kenan Evren (9 Kasım 1982-9 Kasım 1989)
    8.Turgut Özal (9 Kasım 1989- 17 Nisan 1993)
    9.Süleyman Demirel (16 Mayıs 1993-16 Mayıs 2000)
    10.Ahmet Necdet Sezer (16 Mayıs 2000 - 28 Ağustos 2007)
    11.Abdullah Gül ( 28 Ağustos 2007-Görevi hala devam ediyor )