cumhurbaşkanlarımız sırasıyla isimleri ve görev süreleri resimleri

'Genel Türk Tarihi' forumunda Merve tarafından 12 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


  1. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları Sırasıyla isimleri görevleri ve resimleri

    1.Cumhurbaşkanımız M. Kemal ATATÜRK
    Görev Süresi:
    29 Ekim 1923 - 10 Kasım 1938
    M. Kemal ATATÜRK.



    2.Cumhurbaşkanımız İsmet İNÖNÜ

    Görev Süresi:
    11 Kasım 1938 - 22 Mayıs 1950
    İsmet İNÖNÜ.




    3.Cumhurbaşkanımız Celal BAYAR

    Görev Süresi:
    22 Mayıs 1950 - 27 Mayıs 1960
    Celal BAYAR.



    4.Cumhurbaşkanımız Cemal GÜRSEL
    Görev Süresi:
    27 Mayıs 1960 - 28 Mart 1966
    Cemal GÜRSEL.



    5.Cumhurbaşkanımız Cevdet SUNAY
    Görev Süresi:
    28 Mart 1966 - 28 Mart 1973
    Cevdet SUNAY.



    6.Cumhurbaşkanımız Fahri KORUTÜRK
    Görev Süresi:
    6 Nisan 1973 - 6 Nisan 1980
    Fahri Korutürk.



    7. Cumhurbaşkanımız Kenan EVREN
    Görev Süresi:
    9 Kasım 1982 - 9 Kasım 1989
    Kenan EVREN.



    8. Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL
    Görev Süresi:
    9 Kasım 1989 - 17 Nisan 1993
    Turgut ÖZAL.




    9. CumhurbaşkanımızSüleyman DEMİREL
    Görev Süresi:
    16 Mayıs 1993 - 16 Mayıs 2000
    Süleyman DEMİREL.




    10. CumhurbaşkanımızAhmet Necdet SEZER
    Görev Süresi:
    16 Mayıs 2000 - 28 Ağustos 2007
    Ahmet Necdet SEZER.




    11. CumhurbaşkanımızAbdullah GÜL
    Görev Süresi:
    28 Ağustos 2007- 28 Ağustos 2014
    abdullah gül.




    12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN
    Görev Süresi:
    28 Ağustos 2014 -
    recep Tayyip erdoğan.