Costner'dan Atatürk jesti

'Haberler' forumunda chemist tarafından 11 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Costner'dan Atatürk jesti

Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Kevin Costner, Türk Hava Yolları’nın (THY) tanıtılacağı reklam filminde oynamak için Türkiye'ye geldi.

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"
    Gazetecilerin karşısına başında "Ne mutlu Türküm Diyene" yazılı bir şapka ile çıkarak herkesi şaşırtan ünlü aktör Kevin Costner, bununla ilgili olarak, "Atatürk'ün bir sözünü okudum. Güzel bir söz olduğunu düşünüyorum. Bu şapkayı Amerika'da yaptırdım. Böyle aynı dili paylaşmadığınız uzak bir ülkeye geldiğiniz zaman ve ülkenize gelmekten ne kadar mutlu olduğumu göstermek istedim. Küçük bir şey ama düşünebildiğim tek şeydi. Aklıma bunu yapmak geldi" dedi.

İsrail'in Gazze'deki saldırılarıyla ilgili sorusuna ünlü aktör, "Hepimiz bir ülkede doğduk. Bunun için bir seçme şansımız olmadı. Bence önemli olan hepimizin dünya vatandaşı olarak hizmet vermesidir. Önemli olan hareket edebilmemiz seyahat edebilmemizdir. Ve kabul görmemizdir. Savaş dünyanın varoluşundan beri var. Ve bizim hedefimiz bunu bitirmektir" şeklinde oldu.

ATATÜRK ÇOK ÖZEL BİRİ OLMALI

Costner, Atatürk'ü oynama teklifi gelmesi durumunda nasıl bir yaklaşım sergileyeceğinin sorulması üzerine şunları söyledi:"Daha öncede soruldu bu soru bana. Bir Türk sanatçının oynaması lazım. Ülkede çok büyük etkisi olan böyle bir kişiyi yine bu ülkeden Türk bir sanatçının oynamasını gerektiğini düşünüyorum. Şunu da ayrıca söylemek istiyorum. Bir kişi hakkında bu kadar gurur duyan başka bir ülkede bulunduğumu hatırlamıyorum. Çok özel biri olmalı"

OBAMAYA DESTEK

Obama'nın seçim kampanyasına destek verdiğinin hatırlatılması üzerine Costner şöyle devam etti:

"Şu anda hiçbirimiz politika ile ilgili konuşmak istemiyoruz. Politikacı değiliz. Umudumuz politikaya girenler için akıl felsefeleri dünya görüşü iyi kişiler olması. Çoğu zaman böyle insanlar kazanamayabiliyor. Umut ediyorum ki benim ülkemde en iyiler yukarı çıkacaktır. Bizim için en iyi adam kazandı. Ülkemizi temsil etmek için en iyi insan. Önümüzdeki 30 yıl kadar böyle bir lidere ihtiyacımız var bizde ve diğer ülkelerde liderlere ihtiyaç var"

BEBEK BEKLİYOR

Costner eşinin hamile olması ve bebek beklemesinden dolayı çok daha fazla gezme imkanım geri döneceğini söyledi

Türkiye'ye çok iyi ilgi gördüğü için geldiğini ve alacağı paranın ilişkilerin devam etmesinden daha önemli olmadığının altını çizen Costner'ın İstanbul'daki programının kısa olacağı ve reklam filminin çekimlerinin ardından ülkesine döneceği öğrenildi.

"İMAJ KİMLİĞİ OLUŞTURUYORUZ"

Öte yandan toplantıda konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, THY'nin önemli bir dönemden geçtiğini ve bir imaj kimliği oluşturmak için dünyaca tanınmış Kevin Costner ile anlaştıklarını belirtti. Karlıtekin, çekilecek olan reklam filminin first class odaklı olmadığını filmin THY'yi uluslar arası arenada tanıtacak bir çalışma olduğunu vurguladı.

2. Cevap: Costner'dan Atatürk jesti

Kevin Costner'i güzel jestinden dolayı alkışlıyorum:f118:
    Atatürk rolünü oynama teklifine verdiği cevap çok yerinde..Atatürk'ü canlandıracak sanatçının bir Türk aktörünün oynaması bizlerinde gönlünden geçer.:f40:

3. Cevap: Costner'dan Atatürk jesti

Bunların hepsi hikaye...Önce kaç para aldığını söylemek lazım.Üç gün sonra ülkesine döndüğünde bunlar şöyle bunlar böyle de diyebilir.Hemen tepemize çıkarmak anlamsız.Ne demiş atalarımız ''Domuzdan post,gavur dan dost olmaz''...

4. Cevap: Costner'dan Atatürk jesti

kesinlikle katılmıyorum bu düşüncenize insanları sınıflandırmak, ayrım yapmak bence tamamen yanlış. İnsanları doğdukları toprak parçasına göre ayırdetmek, hepsini aynı kefeye koymak yapılan en büyük yanlıştır her Türk'ün mükemmel olmadığı gibi her yabancının da düşman olmadığını kabul etmek lazım. Herzaman demiyormuyuz Dünya barışı diye sizin bu sözünüz geri atılmış bir adımdır bu konuda.

Costner hayran olduğum bir aktördür yaptığı jest bence takdiri hakediyor, böyle bir hareketi değil yapmak düşünmek bile çok hoş :f118:

5. Cevap: Costner'dan Atatürk jesti

globalleşen dünyada sorunlara yol açan en büyük problem de kendi ırkını üstün görmektir. Sonuçta hepimiz insanız farklı milliyetlerden olmamız bize çeşitlilik ve zengilik kazandırır. Üstünlük değil!!. Müslümanları potansiyel terörist gören anlayışla, gavurları!! potansiyel düşman görme aynı önyargının eseridir..

Kevin Costner gerek oyunculuğu gerekse örnek yaşamıyla takdir edilecek bir sanatçı :f118::f118::f118:

6. Cevap: Costner'dan Atatürk jesti

Bayılıyorum bu Adama yaw.............. Ona herşey yakışır..........

7. Cevap: Costner'dan Atatürk jesti

Haklısınız ama bu topraklarda yaşayan bizler bize uzatılan her eli üç kere bakarak sıkacağız.Herkesi aynı kefeye koymak tabiki anlamsız ben temkinli davranıyorum.Üstelik bir ırk yüceltmesi de yapmıyorum yapmam da.Zaten şu anda biz mükemmeliz demek te aşırı anlamsız olur.Bu millet tarihinin hiç bir döneminde ırk ayrımı yapmamıştır ve bunu başaran nadide milletlerdendir ve güven duygusu gelişmiştir.Sırf bu güveni yüzünden de 15-20 yıl yan yana komşuluk yaptığı ermeni ailesi tarafından katledildi.
    Mesela Elton John örneğini vereyim.Doğu aleminde de çok hayranı vardır.Bir çok güzel sözler de söylemiştir bu hayranları hakkında ama bir gün hatırlıyorum haberlerden havaalanında kendisine dokunmaya çalışan hayranlarına '' Siz doğulular hepiniz domuzsunuz'' diye bağırmıştı.
    İstedikleri kadar bizlere jest yapsınlar.Ben samimiyetlerine inanmam.Tabi burda olduğu için saygı için güze bir iki şey söylemiştir.O da saygı icabıdır.