Coşkun Sabah Kimdir? Kısaca Hayatı

'Resimler' forumunda HazaN tarafından 23 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Coşkun Sabah Yaşam Öyküsü Kısa Biyografisi
    16 Ekim 1952 tarihinde dünyaya gelen Coşkun Sabah, Diyarbakır’da doğmuştur. 1970’li tarihlerde aktif olarak müzik kariyerine adım atan Coşkun Sabah, şarkıcı, besteci ve udi gibi kimlikleri ile tanınmaktadır. Özellikle 80’li yıllarda büyük bir çıkış yakalayan, hit olan pek çok parçaya sahip olan Sabah, TSM, Pop ve Fantezi türünde yaptığı müzikler ile hatırlanmaktadır.

Coşkun Sabah Kimdir? Kısaca Hayatı
    1990 tarihinde yayınlamış olduğu Beni Unutma – Aşığım Sana isimli albümü ile o dönem üç milyon gibi satış rakamına ulaşarak bir rekor kıran Sabah, özellikle konserlerinde dile getirdiği şekli ile en iyi beste çalışmasının Anılar isimli çalışması olduğunu söylemiştir.

Aktif olarak kariyeri boyunca yayınladığı albüm çalışmaları arasında Bir Tanırı Bir de Beni Unutma, Armağan, Aşk Kitabı, Bir Pazar Günü, Son Buluşmamız, Hatıram Olsun, Benimsin, Ağlamak İstiyorum gibi albümler öne çıkmaktadır. Son dönemde yayınladığı albümler arasında ise Okyanus & Best Of, İşte, Aşk Kitabı ve Nihayet gibi çalışmaları dikkat çekerken aktif kariyerine daha çok konserleri ile devam etmektedir.

coskun_sabah-1. coskun_sabah-2.