Cola nın Yararları

'Zaman Tüneli' forumunda Kader tarafından 27 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Coca-cola ve pepsi'nin ortalama pH degeri 3.4 Bu asidite disleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.

Pepsi veya coca-cola'yi içmeden önce bir düsünün. Dünyada hiç kimsenin tavsiye edemeyecegi karbondioksit içiyorsunuz. Iki yil önce, Delhi üniversitesinde "kim daha fazla coca-cola içecek" diye bir yarisma yapildi.

Sekiz sise coca-cola içen kazandi ve herkesin gözü önünde öldü.Çünkü çok fazla karbondioksit almisti ve kaninda yeterli oksijen yoktu. Birisi kirilmis disini bir sise pepsinin içine koydu ve dis 10 günde eridi!!! Disler ve kemikler ölümden sonra en fazla dayanabilen organlarimizdirlar. Bir sise kola içerek midenize ve bagirsaklariniza ne yaptiginizi bir düsünün....

COCA COLA VE PEPSI SEVERLERE - HER SEYI BILDIGINIZI MI DÜSÜNÜYORSUNUZ? AMA DAHASI VAR...

"TUVALETI TEMIZLEMEK IÇIN"

Bir kutu kolayi klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela taşındaki lekeleri yok edecektir.

"KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK IÇIN"

Tamponu coca-colaya batirilmis marlboro folyosuyla iyice ovunuz.

"AKÜ KUTUP BASLARINDAKI ÇAPAGI TEMIZLEMEK IÇIN"

Bir kutu kolayi kutup baslarina dökün ve çapak yok olsun.

"PASLANMIS BIR CIVATAYI SÖKMEK IÇIN"

Coca-colaya batirilmis bir bezi bir kaç dakika pasli civataya uygulayiniz.

"HARIKA BIR JAMBON IÇIN"

Bir kutu kolayi tepsinin içine bosaltin. Jambonu alüminyum folyoya sarip, firina sürünüz. Jambon tam olarak pismeden otuz dakika kadar önce folyoyu çikariniz ki harika bir sos için jambonun yagi ile kola karissin.

"ELBISENIZDEKI YAG LEKESINI ÇIKARMAK IÇIN"

Bir kutu kolayi lekeli giyeceklerin üzerine bosaltin, Deterjani ekleyin ve her zaman yikadiginiz gibi yikayin. Coca-cola yag lekelerinin yok olmasina yardim edecektir.

COLA ARABALARIN ÖN CAMINDAKI LEKELERI DE YOK EDER. AYRICA BIZ BU MADDEYI IÇERIZ !!!

2. Valla bu yazıyı Coca Cola içerken okumak ayrı bir zevkli oluyormuş :f106:
    Bütün bunları daha fazlasını bildiğim halde kendimi kola içmekten alamıyorum tamam kabul ediyorum kötü iki alışkanlığım var kola ve sigara ama napiim benim kusurumda bunlar olsun :(

3. [TABLE="width:80%;background-image:url('http://www.forumdas.net/images/toolbox/backgrounds/22.gif');border:6px ridge red;"][CELL="filter:;"] Veallah Ben Genelde İçmem ve de İçenlerİde Kınıyorum Hele Özelik coca colayı. Evime kesinle coca cola yı almam zaralı olduğunu biliğimiz halde neden içeyim. Bilgi ve paylaşım için Teşekürler[/ALIGN][/CELL][/TABLE][/ALIGN]:f20: :( :f9:

4. Bilgi ve paylaşım için tşkler PAÇİİİİİ sen bunu diğer Paçiye anlat :f106: :f106: :f106:

5. bu kadar zararını bildiğimiz halde içmeye devam ediyoruz. Biz içiyoruz örnek oluyoruz, çocuklarımız da içiyor;) : emeğine sağlık KADER:f9:

6. evet bende anlamıyorum ne kadar almıyoruz desekde bir misafir geleceğinde yada her hangi bir özel günde ilk alınan içeceklerden birisidir :( :(

teşekkürler kader umarım yararlı olur bu paylaşım

7. Bizde cola çok tüketilmez o yüzden içim rahattır :f63: sadece pikniğe giderken alınır ee o kadarda olsun değilmi ama:f106:

paylaşımın için teşekkürler Kader:f40:

8. eskiden kola koliktim şimdi baya azlttım biliyorum zaralraını ama seviyorum paylaşıma tşk

9. İsterse dünyanın en zararlı şeyi olsun ayrılamam ben koladan bağımlısıyım :)

10. Basligi görünce bayagi sevinmistim, sevdigim bir icecegin yararlari bulundu diye,
    hayal kirikligimi anliyamazsin Kader, yasaman lazim. :oops:

Bunlari yillardan beri okuyup dururum internette vs,
    ve ben kendimin mucize bir varlik olduguna iyice inandim artik :f106:
    Kendimi bildim bileli icerim bu colayi, ama Pepsiciyimdir. :f63:

11. Neden sadece cocacolo ve pepsi adı geçiyor ilgi çekici
    :f106: çokmu şüpheciyim biraz faullü rekabet tekmesi gibi geliyor bana

12. zararlarını biliyorum ama içmekten kendimi alamıyorum seviyorum colayı napimm:f40:

13. Kolasız bir günüm ile geçmiyor neredeyse.. :( Evet zararlı ama napalım..İçmeden de durulmuyor ki..

Teşekkürler Kader..

14. Her zararlı şey, yıllar sonra yararlı diye yeniden gündeme gelir..

Cola icenlerdenim ya kendimce cözüm buldum :f106: :f106: :f106:

15. içmek için zaralı olsada bu kadar işe yarayan içecekte belkide bulunmaz, bir çok işi bir içecekle halletmekte herkesin işine yaraya bilir belki içimize zararlı oluyr ama baksanıza her yerin pasını alıyor:D:D.:D tşkler KADER

16. çok uzun süredir kullanmıyorum vede düşünmüyorum paylaşımına teşekkürler

17. Valla abla bunlarin hepsini yıllardan beri biliyorum ama sende biliyorsunki bu illeti bırakamıyorum...
    paylaşım için tşkr...