çok uyumanın zararları

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve HazaN tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. HazaN Admin

  fazla uykunun zararı
  fazla uyumak zararlımı


  [​IMG]

  Fazla uyumanın zararları ve nedenleri olduğunu biliyormusunuz ? Uykunun fazlası da azı da kalp hastalıklarını tetikliyor. Yapılan araştırmalara göre geceleri 7 saatten fazla veya az uyuyan insanların kalp hastalıklarına yakalanma riskinin daha fazla olduğunu belirtiyorlar. Amerika Birleşik Devletlerinin Virginia Üniversitesi Tıp fakültesinde yapılan araştırmalar neticesinde “Sleep” yani uyku dergisinin yayının da açıklanan ifade kalp krizi, anjin, damar rahatsızlıkları, enfarktüs gibi bir çok sağlık problemini ortaya çıkarıyor.

  Peki kaç saat uyumalıyım ? Günde 9 saatten fazla uyuyanlarında kalp ve damar riski olduğu belirtildi. Özellikle bu grup 60 yaşından daha ufak olan kişilerde daha riskli gözüküyor. 60 yaşından daha genç olup da ve geceleri 5 saatten çok az uyuyorsanız, kalp ve damar hastalıkları riskini yakalanma oranınızı arttırıyorsunuz. Ortalama olarak 6-8 saat arası gece uykusunu tavsiye eden uzman doktorlar 2005 de yaptıkları bir sağlık anketinde yaklaşık olarak 30 bin kişinin analizini yaparak uyku anketinin sonuçlarını açıkladı. Bu ankete göre %8 oranında kişi gece 5 saat uyku uyurken, %9’u 9 saatten fazla uyuduğunu belirtti.

  Geceleri 6-8 saat arasında uyku uyumalısınız. Sağlıklı bir yaşam için düzenli spor yaparak, uyku alışkanlıklarınızı düzenli bir hale getirebilirsiniz.


 2. Misafir Ziyaretçi

  Cevap: çok uyumanın zararları

  Bu Bilimsel Gerçek Bir İnan Çok Fazla Uyuyorsa Mutsuzdur. Az Uyuyorsa Hayat Ona güzel geliyor Mutluluk Veriyordur. Arastırın Bakın Gerçek.


Benzer konu başlıkları: uyumanın zararları
Forum Başlık Tarih
Cilt Bakımı ve Makyaj Makyajla Uyumanın Zararları 13 Ağustos 2013
İslami Bilgiler Kerahat Vakti Uyumanın Zararları 10 Nisan 2012
Sağlık Rehberi az uyumanın zararları nedir 3 Ağustos 2010
Sosyal Konular Yazın rahat uyumanın yolları 21 Temmuz 2011
Sorularla İslamiyet Abdestli olarak uyumanın faziletleri 15 Aralık 2010